Xiaomi Box S - co z polską klawiaturą?

Kupiłem tego Boxa i klawiatura domyślna najpierw przed aktualizacją nie miała wyboru polskiego języka (fabrycznie niemiecki), po aktualizacji ma domyślny holenderski, a polskiego nadal nie ma.
Czyli jak coś chcę wpisać, to ciągle podpowiada mi obce wyrazy…
Dziwne, bo wyszukiwanie systemowe głosowe działa bardzo dobrze po polsku, jednak chociaż dodali je również w nowej klawiaturze, to i tak nie można go używać, bo nie rozumie polskiego…
Ciekawe, dlaczego nie ma wyboru polskiego języka klawiatury…

Język i region w ustawieniach systemu to Polska?

Tak system jest ustawiony na polski, dobrze działa wyszukiwanie poprzez mikrofon po polsku (systemowe), jednak klawiatura domyślnie ma ustawiony język holenderski i w wyborze języków na liście nie ma polskiego.
Ustawienie języka (ustaw język systemu) też nic nie daje.
Ta sama klawiatura w sklepie googla ma wiele języków i polski również.
Dziwne, że ta sama klawiatura na telefon ma polski język a na TV już nie.
W sklepie widnieje tylko informacja, że zainstalowano.
Szkoda, bo domyślnie podpowiada mi holenderskie słowa a dodana opcja w najnowszej aktualizacji wyszukiwania głosem nie rozumie polskiego, wyszukuje holenderskie znaczenia.

Po około dwóch latach z Redmi6A, postrzegam Xiaomi jako markę rozwojową. Nie na własnej klawiatury jak np. Samsung, tylko standardową od Google. Oprogramowanie częściowo nie jest przetłumaczona z chińskiego i angielskiego, więc u ciebie może być tak samo i trzeba wybierać inne marki dla normalności.

Zapytałem na forum, ponieważ ciekawi mnie, czy wszyscy też tak mają…

Na Androidowych boxach zwykle wchodzi się w ustawienia systemowe i podmenu w ustawieniach klawiatury input na Polski przestawia się.
Przez sklep play urządzenie się identyfikuje i często pobierają się wersje custom apek. Instalacji Gboard z pliku APK bym jeszcze spróbował.
Z jakiej dystrybucji masz Mi Boxa ? ( https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/secur )

Owszem jest opcja ustawienia języka klawiatury, ale jak pisałem wcześniej nie ma na liście wyboru języka polskiego, jest kilka tylko europejskich i domyślnie jest zaznaczona “niemiecki”.
Najnowsza wersja klawiatury ze sklepu zmienia zupełnie jej wygląd, który nie podoba mi się - jednak i w tej nowszej wersji chociaż są dostępne inne języki tak polskiego nadal nie ma, a domyślnie ustawia się na holenderski.
Dziwi mnie to właśnie, ponieważ języków systemu jest całe mnóstwo wraz z polskim, nawet jak dam w wyborze języka klawiatury domyślny systemowy, to nie zmienia się i nadal jest wszystko po niemiecku, lub w nowszej po holendersku lub język jaki wybiorę (ale nie ma polskiego).
Pudełko kupiłem w Neonecie i na stronie Xiaomi mogę jedynie zweryfikować go po S/N, ponieważ tego zdrapywanego kodu zabezpieczającego 20 pinowego nie posiada.
Po weryfikacji S/N daje komunikat: Congratulations! You can be assured the phone you have purchased is the official international version.
Czyli tutaj wszystko gra niby.
Tak więc przydałoby się aby napisał ktoś, kto posiada tego boxa i jak u niego z klawiaturą, czy ma polski do wyboru.
Jeszcze będę kombinował z apką…

U mnie taka sama sytuacja. Strasznie irytująca sprawa :confused:

Tak trochę pojechali z tym, że nie ma obsługi polskiego w domyślnej klawiaturze.
Dobrze, że jest chociaż przeglądarka neta TV BRO, która wyszukuje głosowo (włącza systemowe wyszukiwanie) po polsku…i jest jako tako sprawna - poprzez korzystanie z pilota.
Inne, oczywiście Chrome, Opera i Firefox nie mają obsługi z pilota…
Znowu jak mają, to są płatne… trochę kiepsko z tą obsługą.