Xiaomi do 700 zł

Witam. Teraz narobiło się tyle modeli Xiaomi że nie wiem który wybrać. Chciałbym coś do max 700zł z w miare spoko ekranem i sprzętem.
Obecnie zastanawiam się nad Redmi 6A, kosztuje tylko 530zł, ekran jest 5,5" 1440 x 720.
Nie wiem czy warto dopłacać do czegoś lepszego jak taki Note5 kosztuje 400zł więcej a ma tylko lepszą rozdzielczość ekranu.
Ewentualnie Redmi 5 Plus ekran 2160x1080 i 3GB RAM za 670zł
Ktoś coś podpowie jaki Xiaomi teraz warto wziać?

Note5 kosztuje 400zł więcej a ma tylko lepszą rozdzielczość ekranu.

No to troszkę mija się z prawdą albo i bardzo mocno. Redmi 6a ma gorszy procek. Po za tym jeśli mówisz o 400zł więcej to proównujesz wesję 3/16 z 4/64 co już w ogóle jest jakąś bzdurą. Po za tym redmi note 5 ma lepszy aparat, lepszą baterię, ma czytnik Lini papilarnych. Dla mnie redmi note 5 jest telefonem po prostu z innej pułki i zdecydowanie bardziej opłacalnym.

to uważasz że Note 5 jest lepszy niż Redmi 5Plus? Czyli nie warto patrzeć w tym przedziale na Redmi tylko wybrać jakiś Note?
Na aparacie mi nie zależy

Generalnie to note 5 z polski da się wyrwać za 680zł wersję 3/32 i na ten telefon bym spojrzał.

O faktycznie, nie potrzebnie przeglądałem telefony w morele. Czyli Note 5 3/32 najlepszy w tym budżecie?

Lub jeśli jesteś w stanie dołożyć to za 780 masz wersję 4/64 daje ci to większy komfort pracy. I więcej miejsca na pliki ale generalnie zdecydowanie coś z tych dwóch opcji.

Okej dziękuję serdeczniie. Rozumiem że większosć popularnych sklepów sprzedaje wersję polską? Np Sferis? Czy lepiej kupić gdzie indziej niż w Sferis? W Sferisie dopłacą się i tak 10zł za wysyłkę to może lepiej allegro?

Bierz w sklepie, bo jeżeli nie masz pewnego źródła na Allegro to może Ci się trafić z syf-MIUI sztuka. Druga sprawa to ewentualne reklamacje - sklep Ci się nie zwinie jak prywaciarz.
I tak jak wyżej lepiej weź sobie wersję 4/64GB - MIUI fajna nakładka, ale ramu wcina jak i sam Android. U mnie świeżo po starcie MI5 Pro jest 2.4/2.5 GB wolnego RAM z 4GB.

Nie zgodzę się z tobą nie ma czego się bać na allegro. Jeśli pisz miui global lub miui eu to masz pewność jaki telefon dostaniesz. Jeśli nie to jest reklamacja a różnice cen bywają duże.

W tej cenie celowałbym w Redmi Note 5:

  • duży ekran IPS
  • pojemna bateria 4000 mAh z szybkim ładowaniem
  • Snap na pokładzie + 4GB Ram

Poza tym sam aparat też jest na przyzwoitym poziomie. Cięzko w tej cenie będzie wyrwać coś lepszego.

A ja się nie zgodzę z Tobą. Kupowałem Xiaomi na Allegro 3 lata temu i sklep (całkiem duży i dobry sprzedawca u którego kupiłem wcześniej inny telefon) w opisie miał jak byk, że soft jest Global (i jeszcze zapewniał o aktualizacjach OTA), a telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderem i Xiaomi.eu. Tym samym sklep nie wiedział, co sprzedaje. Teraz Xiaomi jest już bardziej znane i może sprzedawcy mają większość świadomość, ale pisząc, że opis zawsze i wszędzie będzie zgodny z prawdą, wprowadzasz w błąd, bo wcale nie musi tak być.

Argument kulawy . Zawsze może być coś nie tak a różnice w cenach są duże. To argument tego typu ,że jak raz kupiłem coś na danym targu to się okazało ,że się szybko zepsuło więc nie kupujmy na tym targu sorry ale takie argumenty są strasznie marne.

Owszem, zawsze może być coś nie tak, po prostu chodzi mi o to, że laik nie odróżni Xiaomi.eu od Globala, a Globala od syfMIUI . Co więcej, ten laik nawet się nie dowie przez te 2 tyg. które są na zwrot, że powinien reklamować. Ja nikomu nie odradzam kupna taniej na Allegro, tylko zwracam uwagę, bo sam to przeszedłem. Zanim się zorientowałem, że nie mam Globala, to już nie mogłem odesłać.

Jeśli w aukcji napisali wyraźnie xieomi global to zawsze można reklamować na podstawie rękojmi (chyba)

Teoretycznie można wszystko, ale nie zawsze warto kopać się z koniem, nie zawsze jest na to czas. Akurat mi pasowało, zostałem na x.eu i sobie elegancko aktualizowałem co piątek (wówczas x.eu było lepsze od Globala). Równie dobrze mogłem jednak trafić na syfMIUI i potem rozpowiadać na forach, jakie to Xiaomi “złe”, bo i takich opinii z tego powodu w sieci nie brakuje.