Xiaomi Home - brak powiadomień PUSH

Bawię się właśnie Xiaomi Home. Mam podłączony oczyszczacz i kamerkę 360. Dla obu urządzeń nie działają mi powiadomienia PUSH (w emulatorze bluestack działają a w smartfonie za nic w świecie). Wygląda na to, ze problem jest powszechny

Wszystkie zarządzania energią wyłączone, aplikacja uruchamiana przy starcie, przypięta, wszelkie powiadamiania włączone w Xiaomi Home i w Androidzie. Powiadomienie pojawia się tylko w aplikacji Xiaomi Home.

Na forach Xiaomi bardzo dużo osób skarży się na niedziałające PUSH z Xiaomi Home - nawet na telefonach Xiaomi. Ktoś z was spotkał się z tym problemem i go rozwiązał?

Jakby nie działało na wielu telefonach, to może źle znosi parowanie 1 domu na wiele smartfonów - z twojej odpowiedzi nie wynika czy starasz się by adminem był jeden telefon i potem używane było wyrejestruj z/lub wyloguj.

Walczę z tym całe popołudnie. Najpierw zainstalowałem na telefonie. Brak powiadomień PUSH. dopiero potem na emulatorze Bluestack zalogowałem się na to samo konto Xiaomi i powiadomienia tam przychodzą. Bluestack jest wyłaczony, właczam okazyjnie do testów. Kasowałem całą aplikację na smartfonie, instalowałem starsze wersje i nic.

Spróbowałem wylogować się z Bluestack i z telefonu a potem zalogować tylko na telefonie ale niestety bez efektu.

U mnie pod LineageOS Xiaomi Home poprawnie wyświetla powiadomienia PUSH.
Może powodem jest Firebase Cloud Messaging (FCM) od Googla.
Aplikacja z tego nie korzysta zarówno pod LineageOS jak i w emulatorze Bluestack, ponieważ te API tam nie istnieje i powiadomienia są serwowane w inny sposób w oparciu o usługę działającą w tle.

Użyj funkcji „Opinii” w samej aplikacji i opisz problem. Ja znalazłem raz bug i po jakimś czasie od takiego zgłoszenia został w jednej z aktualizacji naprawiony.

Dzięki! Jest to sensowny trop z FCM. Problem opisałem - nie tylko ja. Sporo osób o tym pisze. Niestety nie wygląda to kolorowo. Przejrzałem fora - problem z PUSH i Xiaomi Home pojawia się i znika od wielu lat i są to przypadki, gdzie użytkownik dobrze ustawił wszystko co trzeba.

Tak mi to wygląda jakby aplikacja nie komunikowała się z API od PUSH. Ustawiam w XH prostą automatyzację „gdy kliknięte - wyślij powiadomienie do urządzenia”. Na Bluestack od razu przychodzi na smartfon powiadomienie przepada.

Pewnie błąd po stronie aplikacji. W sumie nie dziwię się jak patrzę od strony deweloperki, jak implementuje się FCM po stronie klienta.
https://firebase.google.com/docs/cloud-messaging/android/client

W Chinach jest ich własny system PUSH. Ponieważ problem z Xiaomi Home i PUSH jest powszechny to ludzie snują domysły, że Xiaomi nie zaimplementował poprawnie PUSH od Google. Wiele osób pisze, że PUSH przestały działać w momencie aktualizacji do Androida 10 czy 11. Dokładnie ten problem

Nie wiem co o tym myśleć, żeby przez tyle lat nic z tym nie zostało zrobione dla urządzeń dystrybuowanych na Europę. Z drugiej strony ten nieszczęsny emulator Bluestack (Android 7 u mnie) - który przecież nie ma chinskiego systemu powiadomień (chyba;) a uruchomiona pod nim Xiaomi Home powiadomienia pięknie wysyła.
Xiaomi are you alive ? :wink:

Może na Androidzie 7 działa apka w tle spokojnie a Android 10+ ubija ją bardzo szybko.

Nie takie proste. Ludzie piszą, że wyłączają wszelkie zarządzanie energią i ubijanie Xiaomi Home. Ja np poza wyłączeniem wszelkich optymalizatorów - miałem apkę otwartą na ekranie. Powiadomienie do apki przychodzi ale PUSH w Androidzie nie wyskakuje.

Człowiek ma przećwiczone wszystkie te sztuczki z powiadomieniami, wymuszeniem żeby aplikacja działa w tle, nie była optymalizowana itp ale tu one nie działają. :thinking: