Xiaomi Mi 11 - jak wyłączyć blur?

Witam. Jak wyłączyć blur na zdjęciach w tylnych aparatach? Strasznie mi bluruje zdjęcia i nie wiem jak to wyłączyć.

Bokech włącza się w trybie portretowym automatycznie. Jest on w tym modelu regulowany, po zrobieniu zdjęcia można je wyświetlić do edycji i mamy ikonkę przesłony, po jej tapnięciu można sobie regulować siłę rozmycia od silnego do jego braku.

Jeśli z jakiegoś powodu nie potrzebny jest w ogóle bokech, to można sobie robić zdjęcia w normalnym trybie, obiektywy przełącza się na ekranie, o rodzaju obiektywu informuje liczba określająca ekwiwalent ogniskowej.

Efekt rozmycia, przydaje się, gdy robimy zdjęcia portretowe, dzięki czemu nie widać płotku z kalesonami wujka z tyłu, lub latarni wystającej z głowy, oko ludzkie skupia się też na twarzach.

Nie robiłem zdjęcia portretowego. Telefon nie pytał się o nic. Wszystko automat, nawet AI wyłączyłem i dalej blur. Jak to wyłączyć na stałe?

Chcę zrobił detaliczne zdjęcie całej szafy i nawet tego nie potrafi ten fon…

Po prostu włącz obiektyw główny 108 albo jeśli to szafa to szerokokątny, chyba będzie wygodniejszy. Menu jest proste, pewnie korzystasz z obiektywu 50mm. Obiektywy przełączasz sobie albo poprzez tapnięcie na cyferkę na dole, albo w zależności od modelu przesunięcie prawo lewo na tej cyferce.

Zresztą bokech jest regulowany, więc nawet jak zrobiłeś zdjęcie z rozmyciem to po prostu wyłącz. Chyba, że to nie rozmycie, tylko nieostre zdjęcie, albo brudny obiektyw.

AI niema tutaj nic do rzeczy.

Faktycznie tryb 108M pomaga. Co ciekawe z 20 takich samych zdjęć z automatycznego trybu tylko raz fon wyłączył blur. Jeszcze dziwniej robi się przy oddaleniu 0.6 z normalnego 1. Nagle kolory się zmieniają i tak jakby czwarty obiektyw, którego nie ma, się włącza. :smiley:

Patrzyłem w edycji nie da się wyłączyć bluru. Można kliknąć tylko jedną opcję która się zowie „Upiększ” i fon automatycznie wyostrza kolory, nic więcej. Jednak te Xiaomi do zdjęć to fatalny wybór. :smiley: A co do samej edycji… Kto normalny bawi się w edytowanie zdjęć. Robię fotę i next please, a nie stać i godzinę fotkę poprawiać. :stuck_out_tongue:

Jak zrobisz zdjęcie w trybie BLUR, to klikasz po lewej na zdjęcie i odpala się edycja, w trybie edycji masz ikonkę przesłony na dole, po środku. Kliknięcie w nią powoduje, że można zmieniać poziom rozmycia.

Że jak? Przecież to zajmuje sekundy, wybór rozmycia po zrobieni zdjęcia powoduje, że nie musisz się zastanawiać jak bardzo chcesz rozmyć, tylko możesz to zrobić po, co oszczędza czas, rozmycie jest realizowane za pomocą nakładania obrazu z dwóch obiektywów, więc identycznego efektu nie osiągniesz programami do edycji.

Robię dziesiątki zdjęć sprzętu który rozbieram w pracy i tam prostu leci, ostre, proste zdjęcia i niema problemu, a jak robię zdjęcie które ma być czymś więcej, to zawsze się zastanawiam nad kadrowaniem, ogniskową itp. to przecież oczywiste.

Chyba jednak: bokeh.

Oczywiście, masz racje. Mój błąd.

Bukesz, bołke, bółka, bokej, generalnie jak to sie wymawia to zgody nie ma

Raczej chodzi o dyskryminację dysleksji/dysortografii na forum ale czemu nie wrzuca najpierw na pw (czyżby pw wasabi też zablokował)?