Xiaomi Mi A1 - brak możliwości udostępnienia internetu

Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Mi A1 i od pewnego czasu nie mogę utworzyć hotspotu Wi-Fi. Mój brat, który posiada ten sam model telefonu co ja również nie ma takiej możliwości. Obaj mamy też tą samą ofertę Orange, mianowicie chodzi o nią: https://nasz.orange.pl/t5/Na-kartę/Rozmowy-i-SMSy-bez-limitu-GB/td-p/60623

Z początku myślałem, że za tą sprawą stoi błędny routing, aczkolwiek po formacie telefonu do ustawień fabrycznych nic się nie zmieniło. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

PS

Internet działa bez zarzutów, wyłączny problem tutaj stanowi brak możliwości utworzenia hotspotu.

System na bieżąco aktualizowany? Mam ten sam model, też mam Orange (dokładniej nju mobile) i nie mam problemu z udostępnianiem neta.

Tak, mam najnowszą wersję androida mianowicie 8.1.0
EDIT:
Bym zapomniał, sieć jest widoczna przez inne urządzenia, jednak dalej jest brak dostępu do internetu. Po podłączeniu telefonu USB do laptopa i użycia narzędzia do rozwiązywania problemów, wyświetlono błąd ,Serwer DNS może nie być dostępny".

EDIT2:
Problem tutaj faktycznie stanowił DNS i nie wiedzieć czemu, żadne urządzenie nie otrzymuje dostępu do internetu. Naprawiłem to poprzez nadanie preferowanego adresu DNS w karcie sieciowej (domyślnie 8.8.8.8). Dalej mnie jednak zastanawia, dlaczego nie pozyskuje tego adresu automatycznie?

1 polubienie

Ja mam podobny problem ale w Huawei Y6. Wszystko było ok od kiedy kupiłem tel. ale któregoś dnia przestał się dzielić. Zauważyłem, że most WiFi jest wyłączony i nie mam fizycznej możliwości go włączyć. Nie jest podświetlany tylko “schowany w cieniu”. Pisałeś, że zrobiłeś to ręcznie. Mógłbyś opisać czynności po kolei? Dzięki.

Nie jest włączone oszczędzanie danych?