Xiaomi Mi A2 - LTE

W Mi5/Pro bym się spodziewał w niektórych sieciach, bo brak 800MHz, ale w smartfonie przeznaczonym na Europę w wersji Global powinno działać bez problemu.

@TATATATA Wpisz w dialpadzie kod: *#*#4636#*#*
Wybierz status Urządzenia 1 lub Urządzenia 2 w zależności w którym slocie masz kartę SIM. (lub Informacje o telefonie - w zależności od wersji ROMu)
Zobacz opcję Ustaw preferowany typ sieci powinno być na LTE/TD-SCDMA/UMTS
Możesz również ustawić na `LTE Only’ i zobacz, czy będzie działać.

Ja mam Mi5 Pro (chiny) i LTE łapie mi dobrze w T-Mobile. (z wyjątkiem niektórych miejsc - najczęściej jakieś wiochy, gdzie standardem jest 800MHz)

Mam Mi A1, LTE w Orange działa bez problemu.

Okej, zrobione, jednak dalej łączy się z 3g (ciekawe) na speed teście 2.23Mb/s, no raczej nie LTE. Skoro opcja wybrana to “LTE Only” a internet odbiera na 3g to chyba coś jest nie tak?

Próbowałem znaleźć na stronie tmobile ustawienia apn, ale spośród telefonów nie ma Xiaomi.

Cóż, da się jakoś sprawdzić standardy jakie ma wbudowane telefon, aby nie opierać się na tabelkach na stronach testowych?

Mały update na temat dostarczenia 4G/LTE w mojej ofercie : "Krajowa pakietowa transmisja danych (Mobilny Internet) jest realizowana w technologii mobilnej 4G/LTE "

https://www.frequencycheck.com/compatibility/7KJntL0/xiaomi-mi-a2-dual-sim-global-td-lte-64gb-m1804d2sg-xiaomi-wayne/poland

Aplikacją Signal Guru lub podobną sobie możesz sprawdzić bandy.

Okazało się że rozwiązaniem problemu było wymuszenie updatu systemu lub przełożenie simki do drugiego slotu. Zamykam i dziękuje wszystkim za pomoc.