Xiaomi Mi A2 - LTE

Cześć!
Przychodzę do Was z problemem połączenia się z LTE na telefonie Xiaomi mi a2 w sieci T-Mobile, sprawdzałem na mapie zasięgu czy ów LTE mnie obejmuję i okazuje się że tak. Próbowałem też ustawić APN, bez skutku. Czy ktoś z Was miał taki problem, i udało mu się rozwiązać?
Pozdrawiam.

  1. Gdzie kupiłeś telefon?
  2. Jest zasięg tylko nie ma transmisji danych czy w ogóle nie łapie zasięgu?
  3. Telefon jest ustawiony na wyszukiwanie LTE? A najlepiej na tylko LTE/4G?

Nie spotkałem telefonu, który ma opcję tylko LTE bez modyfikacji Androida.

Nic nie modyfikujesz. Zmieniasz co najwyżej opcje które są ukryte. I spotkałeś bo każdy telefon z androidem ma to wbudowane.

  1. X-KOM wersja global
  2. Nie łapie LTE jedynie H
    3.Tak PREFEROWANE 4G mimo wszystko dalej 3G

Pisze w opisie tej apki, że nie z każdym aparatem działa i nie każdym wymuszanie tylko LTE działa. Nie ma to jak popisywać się.

Próbowałes karte SIM włozyć w jaki kolwiek inny smartfon z LTE w swojej lokalizacji i działa??

Tak, na innych wszystko działa jak powinno.

Od początku tak było czy po jakimś czasie?

To jest nowy telefon, kupiony tydzień temu. Generalnie mam pewne obawy co do zgodności Xiaomi z LTE w Polsce, poza tym pojawia się dużo podobnych problemów właśne z T-Mobile. na google.

Nie ma to jak dyskutować w temacie o którym nic nie wiesz. Co powiedziałeś na samym początku.

Nie każdy telefon, wersja oprogramowania, czy producent obsługuje wszystkie “kody specjalne” więc nie będzie działać na każdym telefonie.

Jak kupiony z dostawą do domu: odbiór od kuriera, w punkcie, paczkomaty to w ciągu 14 dni możesz oddać bez tłumaczenia się, chyba, ze porysowany ekran itp. i wybrać inny.

Korzystałeś LTE na poprzednim urządzeniu? Jeśli nie, to upewnij się, że masz je aktywne u T-Mobile, w niektórych taryfach blokowali LTE :grin:

Zadzwoń do nich na 602 900 000 i ci sprawdzą :slight_smile:

Tak czy siak muszę czekać do poniedziałku, T-Mobile sobie nagrabił może to czas na zmianę. Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to w międzyczasie będę próbować.

Czemu do poniedziałku??

Nie masz pod ręką karty z innej sieci by potwierdzić że telefon faktycznie nie łapie LTE.

Infolinia nie działa w niedziele a na pewno juz nie o tej godzienie , będę testować drugą karte.

Ciekawe, że ja się półgodziny temu dodzwoniłem do T-Mobile, a numer mam u nich. Fakt 15 minut czekałem, ale cierpliwość to cnota.

Swego czasu czytałem, że w telefonach Xiaomi (i pewnie też innych z Chin) LTE działa “po chińsku”, czyli nie w Polsce. Chodzi o częstotliwości, które w Chinach są nieco inne od europejskich, ale nie wiem, na ile to info jest aktualne. Sam mam MI5 i do braku LTE zdążyłem się już przyzwyczaić.