Xiaomi Mi Band 4 vs Huawei Band 5 - który wybrać

Koleżanki i koledzy czas zastąpić poczciwego smartwatcha 2 od Sony, który nie chce współpracować z nowymi Androidami (od 7 w górę). Oglądając różne możliwości widzę, że opaski sportowe od Xiaomi jak i od Huawei potrafią nawet więcej niż poczciwy Sony SW2.

Jak to wygląda w praktyce z tymi opaskami? Chociaż wiem, że Huaweia jeszcze nikt nie ma, ale pewnie są osoby co mają poprzednią generację (4). Dla tych którzy je mają, a nie mogę trafić na kilka informacji, które mnie nurtują to zapytam:

  • czy opaski te wyświetlają kto dzwoni? Jeżeli tak, to czy można akceptować połączenie lub je anulować - rzecz jasna odbiór na telefonie.
  • czy można czytać na nich SMS’y?
  • ekrany są dotykowe czy tak jak w Mi Band 2 sterowane za pomocą danego miejsca (takie kółeczko tak to nazwijmy)?
  • czy można na nich sterować muzyką?

A tak w ogóle, to gdybyście mieli wybrać to którą? A jeśli Huawei to czy brać teraz czy czekać bo być może cena spadnie za kilkanaście dni?

W Xiaomi wyświetla kto dzwoni, można odrzucić połączenie. Ekran jest dotykowy, nie można pisać SMS. Można sterować muzyką.

Ja bym kupił Mi Banda, bo Xiaomi ma bardzo dobre smart bandy i nie kosztuje dużo.

Pisać sms nie można to wiem, ale czy można odczytywać? Czy jest jakaś współpraca z mediami społecznościowymi?

Oba bandy są w tej samej cenie, wyglądy chyba Huawei jest ładniejszy, ale to rzecz gustu. Chodzi bardziej o funkcjonalność

To są opaski - one mają zadanie powiadamiać o sms/wiadomościach/połączeniach. Śledzić kalorie, ilość przebytych kroków/kilometrów i informować o samych aktywnościach. Nic więcej. Jeśli cenisz minimalizm kupisz taką opaskę, ale jeśli celujesz w :

  • pisanie sms na zegarku
  • przeglądanie aplikacji
  • robienie zdjęć / korzystanie z mikrofonu
  • głęboka współpraca z mediami społecznościowymi

to kup sobie smartzegarek a nie smartopaskę.

Zależy mi na połączeniach, czytaniu smsów nie pisaniu, informacji o pogodzie i dodatki sportowe :slight_smile:

To w zupełności Ci wystarczy Mi Band 2

Możliwe ale po co kupować coś tak starego jak mój sw2? Czyli xiaomi i honor są jednakowe mam rozumieć z tych wypowiedzi?

Interesuje mnie bardziej honor gdyż posiada pomiar saturacji (jestem medykiem więc dla mnie to przypadną opcja).

Widzę że xiaomi posiada całą masę tarcz do personalizacji czy honor również posiada takie możliwości czy tylko bodajże 8 wbudowanych?

I czy honor posiada możliwość sterowania muzyką w Spotify (nie znalazłem takiej informacji w internecie)?

Ja przesiadłem się z Mi Banda 2 na Mi Banda 4 i powiem Ci tak.
Oprócz regresu jeżeli chodzi o czas trzymania na jednym ładowaniu, opaska jest pod każdym względem lepsza.

Wyświetlacz - tutaj największa zmiana, bo nie dość, że jest dużo większy (0.95" inch AMOLED 120 x 240 pixel) to jeszcze kolorowy i w końcu czytelny nawet w słoneczne dni. Ma z 400 nitów tak jak moja Mi5 Pro. Regres w baterii względem Mi Band 2 jest, głównie ze względu na ekran i możliwość ciągłego pomiaru, a także dokładniejsza, bo jest 3-osiowy żyroskop i akcelerometr.
Co do dotyku to jest bardzo responsywny i można go obsługiwać nawet w pod wodą z wyjątkiem przycisku pod ekranem.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność Mi Band 4:

  • godzina i data
  • pomiar kroków
  • dystans, kalorie, alerty bezczynności, monitorowanie snu
  • powiadomienia (zarówno można odczytać treść wiadomości SMS jak i wiadomości z innych aplikacji typu Facebook, WhatsApp … innych, które sobie zaznaczysz w opcjach - skąd nadchodzi wiadomość możesz rozpoznać po ikonce)
  • możliwość ustalenia własnego wzoru wibracji
  • pogoda aktualna (na dzień i noc) + na kolejne 4 dni - temperatura i typ (pogodnie, deszcz, burze …)
  • aktywności: bieg na zewnątrz, bieżnia, rower, chodzenie (spacer), gimnastyka, pływanie (z automatycznym rozpoznawaniem stylu pływania)
  • DND (nie przeszkadzać)
  • alarm
  • sterowanie muzyką z pokazywaniem autora i tytułu utworu i sterowaniem głośnością (obsługuje wszystkie aplikacje, które są w stanie ogłaszać kontrolki w pasku powiadomień lub na ekranie blokady - w tym Spotify)
  • stoper, timer
  • wyszukiwanie smartfona (wywoływanie dźwięku w nim)
  • wyciszanie dzwonka z poziomu opaski
  • zmiana tarcz (tutaj masz podstawowe (3szt.) + te co z synchronizujesz, ponieważ to opaska to zapamiętuje tylko ostatnio zsynchronizowaną + podstawowe)
  • kontrola jasności (tryb nocny) (również można ustawić, żeby np. po zmroku lub o konkretnej godzinie, wyświetlacz przyciemnił się lub rozjaśnił)
  • blokada przed przypadkowym użyciem (dodaje gest pociągnięcia do góry, aby korzystać z opcji opaski
  • blokada wejścia do ustawień 4-cyfrowym PINem (podajesz PIN i gdy opaskę nie masz na ręce z automatu blokują się ustawienia), odblokowywanie smartfona obecnością w pobliżu opaski
  • przypominanie o wydarzeniach
  • identyfikacja dzwoniącego + możliwość wyciszenia dzwonka, bądź odrzucenia połączenia
  • wibrowanie podczas alarmów w smartfonie
  • powiadomienie o osiągnięciu zadanego przez siebie celu (ilości kroków)
  • włączenie wyświetlacza opaski w momencie podniesienia nadgarstka
  • metody wykrywania tętna: na żądanie, automatyczne, asystent snu, automatyczne+asystent snu, ustawianie częstotliwości, alert tętna, wartość alertu tętna
  • etykieta zachowania: skakanka, bieg, przysiady, chód, stanie, wchodzenie po schodach, rower, prowadzenie auta, transport, koszykówka, badminton, ping-pong, siedzenie, jedzenie, sen, kąpiel, mycie zębów, [własne]
    W zasadzie tyle. Jeżeli chodzi o samą opaskę to opcje ma po angielsku i planowana jest aktualizacja wprowadzająca j. polski. Nawet przy parowaniu pokazywany jest samouczek i na zdjęciach już widać spolszczone opcje. Puki co to polskie znaki pokazuje w powiadomieniach jako “?” w kwadraciku.

Ten pomiar saturacji to taki pic na wodę bardziej (w smart opaskach). Konkretniejszych wartości na tym nie uzyskasz, a i często straszne głupoty wychodzą, jeżeli np. podejdzie pod czujnik włos z ręki lub masz spoconą rękę.

Jeżeli chodzi o Mi Band 4 to ma Bluetooth 5.0 i tam gdzie np. czajnik z BT 4 nie ma już zasięgu na smartfon to opaskę bez większych problemów mi wykrywa.

Czekam tylko jak wprowadzą aktualizacją j. polski to będzie już w zupełności super.
Podoba mi się też w opasce możliwość dzielenia się wynikami z rodziną/przyjaciółmi, którzy też posiadają Mi Band 2, 3 lub 4 i w pewien sposób jeżeli ktoś ma słabszą motywację to działa to na zasadzie, kto będzie mieć lepsze rezultaty.

https://postimg.cc/ThdnMzZB
https://postimg.cc/R31J2dGM

1 polubienie

Treść SMS się przewija chyba cała jak przyjdzie przez ekranik.

Dziękuję za opinie i pomoc. Dla potomnych, Honor 5 nie obsługuje sterowania muzyką (wczoraj pojawił się film prezentujący opaskę na YT w języku angielskim).

Jedynie co Honor ma naprawdę lepsze to dla mnie osobiście design gdyż nie jest kapsułką, a jakby całym paskiem co lepiej wygląda na dużej łapie :slight_smile:

Myślałem też o jakimś używanym Smartwatchu typu Sony SW3 ale dochodzę do wniosku, że to prostu to nie ma sensu, i że trzeba się przyzwyczaić do Mi Band 4 :slight_smile:

Chyba że macie inne propozycje do 200zl

Może naiwne pytanie, ale je zadam… Czy bez problemu sparuję z Xiaomi M5 dwa urządzenia BT i będę mógł z nich korzystać? Opaska i słuchawki?

1 polubienie

Po sparowaniu opaski w aplikacji nie jest widoczna w urządzeniach BT, można podłączyć każde inne urządzenie pozostając połączonym jednocześnie z opaską.
Przykładowo łączę się z głośnikiem BT i mogę zmieniać normalnie utwory opaską.
Więc tak - możesz połączenie z opaską nie wpływa na łączność z innymi urządzeniami BT.

1 polubienie