Xiaomi Mi Box - łaczy się z siecią WiFi, ale brak internetu

Posiadam przystawkę do telewizora Xiaomi Mi Box i działa (a raczej działała) dość dobrze. Po odłączeniu od prądu routera przystawka po włączeniu często łączy się z siecią, ale bez połączenia do internetu. Pomaga zapomnienie sieci i ponowne wpisania hasła (tyle, że to irytujące i chyba tak to urządzenie nie powinno działać). Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Strzelam, że urządzenie trzeba sparować na sztywno w ustawieniach routera (pytanie: jak)?

W ustawieniach routera zmień w ustawieniach WLAN kanał z AUTO na n.p. 1. U mnie pomogło :wink:

Tak, to niestety bywa szczególnie przy sieciach mieszanych (2.4/5GHz), nie pamiętam, chyba nie lubi 5GHz. No a jak możliwość, to kabelkiem podłącz.

Kabel odpada - przystawkę od rutera dzieli strop i ściana (ostatnie co biorę pod uwagę to wiercenie i ciągnięcie pod tynkiem kabla. Jak pisałem Xiaomi jak już się połączy z internetem to śmiga w najlepsze). Mieszkam w domu prywatnym i nie ma u mnie problemu z natłokiem sieci WiFi. Mocny sygnał jest tylko z mojego rutera (jeśli to ma znaczenie sieć WiFi wzmocniona dwoma TP-Link TL-WA850RE)
Spróbuję zastosować się do porady kolegi przekas oraz zmienić sieć WiFi na tylko 2.4GHz - zobaczę czy pomoże
Przywrócenie przystawki do ustawień fabrycznych nic nie pomogło co jest nico dziwne, bo telefony bez problemu odnajdują sieć i łączą się z internetem.

Aktualnie mam ustawione tak:


Dobrze? Coś jeszcze zmienić ew.?

Wygląda, że podany wyżej sposób pomógł. Przystawka jeszcze podczas dwóch pierwszych uruchomień miała problemy z połączeniem się do internetu, ale z czasem załapała i teraz jakby wszystko wróciło do normy (nie chcę zapeszać)
W między czasie pobrałem jakąś apkę do czyszczenia cache i ją użyłem (ale wątpię, by ona miała wpływ na rozwiązanie problemu)

Też miałem taki problem, że Mi Tv Stickv (słabszy brat Mi Boxsa) łączył się z siecią wi-fi, a nie widział internetu. W moim przypadku pomogło ustawienie na routerze ręcznie serwerów DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Pozdrawiam.