Xiaomi Mi4 - czy to dobry wybór?

Witam.

Szukam smartfonu dla żony. Obecnie używa mocno wysłużonego różnymi odmianami Androida i modyfikacjami Samsung S2. Z racji tego, że urządzenie poza telefonem jest używane w pełni jako smartfon, ekran i wydajność S2 pozostawiają wiele do życzenia jak na dzisiejsze czasy. Szukam czegoś około 5 cali, ew. niewiele mniejsze (sam używam S5). Co sądzicie o Xiaomi Mi4? W sieci bardzo dużo dobrych informacji o nim, czy mogę na czymś się naciąć (poza oczywiście podróbką)? Czy w wersji EN intefrejsu mogę się spodziewać dużo “krzaczków” (bo czasem na forach o tym informują)? Używa ktoś z Was tego modelu i może się podzielić głównie minusami urządzenia?

Ja używałem RedMi 1 i powiem tak, jeśli używasz Androida w wersji językowej angielskiej to krzaków nie spotkasz bo to z tej wersji jest tłumaczenie na chiński, natomiast jeśli używasz w wersji polskiej no to jest bardzo średnio. Interfejs jest przetłumaczony w jakichś 90%.

Co do samego Mi4 to telefon jest bardzo opłacalny, ma genialny stosunek jakość - cena, wydajnościowo jest bardzo dobrze choć musisz pamiętać, że MIUI to bardzo wymagająca nakładka i gdzieniegdzie każdy telefon się pod nią ugnie.