Xiaomi Mi5 gubi sygnał

Witam, kupiłem Xiaomi mi5 używany i w telefonie po włożeniu karty SIM z play przez około 1s widać wszystkie kreski zasięgu a następnie zasięg znika i już nigdy nie wraca. Co jakiś czas zmieniają się napisy na “Brak sieci” itp. w miejscu, gdzie powinien pisać PLAY. Co mogę z tym zrobić? Miałem tak już na lineage oraz Miui 10. Czy to wina jakiejś części? Jeśli tak to której?

Sprawdz na karcie innego operatora czy dzieje się to samo. Nawet na startó∑ce za 5 zł jakiejś. Może być uszkodzona karta SiM.

Karta na galaxy s8 i każdym innym działa

Płyta główna w telefonie, czytnik kart SiM też mógł paść.

Zapytaj poprzedniego właściciela, chociaż, znając życie, będzie się upierał, że u niego wszystko działało. Jak napisano już wcześniej, sprawdź kartę innego operatora, ale najprawdopodobniej kupiłeś uszkodzony telefon.

1 polubienie

Ja mam Mi5 Pro i pod MIUI.eu 10.0.1.0 działa poprawnie, również w konfiguracji dual SIM.
Jedynie z PlusGSM miałem problemy z szybkością internetu mobilnego i zasięgiem - akurat u mnie bazuje na nadajnikach 800MHz, pasma, którego Mi5 nie ma.

Próbowałeś wsadzić kartę SIM do innego gniazda SIM?
Spróbuj również wymiany karty SIM - u operatora można nową dostać lub sprawdź na starówce z Play.