Xiaomi Piston v4 i przyciski na pilocie

Cześć,
noszę się z zamiarem zakupu słuchawek Xiaomi Piston v4, jednak nie znalazłem jednoznacznej informacji na temat działania przycisków na pilocie. Zależy mi na tym, aby oprócz odbierania i odrzucania połączeń dało się regulować głośność muzyki oraz zmieniać utwory. Przewidziany do współpracy telefon to Xiaomi Redmi 4X. Czy ktoś z Was je posiada i może udzielić konkretnej odpowiedzi?

image5b

1 polubienie

Widziałem tą grafikę, ale czytałem też, że da się zmieniać utwory i nie wiem której “wersji wydarzeń” wierzyć.

Pewnie utworki zmieniasz przytrzymując głośność:), lecz mogę się mylić, Spytaj się na forum MIUI Polska - może coś wiedzą.

Ja mam dokładnie te słuchawki i Xiaomi Mi5 Pro.
Sprawa wygląda tak, że w ustawieniach przycisków masz do wyboru:

  • zmiana głośności
    lub
  • odtwarzanie muzyki (sterowanie utwór do przodu/do tyłu)

W pierwszym trybie przyciski zmieniają głośność (również przy przytrzymaniu), a środkowy pauzuje/odtwarza muzykę (przy przytrzymaniu uruchamia asystenta Google Now).

W drugim trybie przyciski przerzucają utwory, a przy przytrzymaniu przewijają je sekundowo.
Środkowy pauza/odtwarzanie,a przy przytrzymaniu Google Now.

Taki schemat zachowania będziesz miał też przy innych słuchawkach, bo zarządza tym MIUI.
To co chcesz uzyskać jest możliwe przy innym odtwarzaczu muzyki np. w Poweramp (przypisując akcję zamiast przewijania -> głośność) lub w alternatywnym ROM.
Są też programy pod Androida, które przypiszą Ci inne akcje dla pilota nawet w zależności od danej uruchomionej aplikacji.

Przy niektórych innych słuchawkach pilot, co w najgorszym przypadku będzie powodował całkiem nieodpowiednie akcje, albo działanie jakie samo jak przy słuchawkach Xiaomi. (przynajmniej do momentu ich skalibrowania w ustawieniach)
Z niepotwierdzonych wiadomości w MIUI 9 możliwości dotyczące pilota słuchawek mają zostać rozbudowane.

Oprócz kwestii związanej z pilotem mogę powiedzieć Ci, że słuchawki grają genialnie.
Bas na początku będzie Cię przytłaczać, ale po 2-3 tygodniach “wygrzeją” się i bas łagodnieje, ale jest nadal dynamiczny/“mięsisty”.
Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do gumek, które po ok 40 minutach słuchania stają się miękkie i nie izolują tak jak na początku, ale to nie jest problem bo takowe można zakupić lepsze za niedużą kwotę w lokalnym sklepie.
Jeżeli chodzi o wypadanie z uszu to konstrukcja “L” z przekrzywieniem sprawia, że się blokują w uszach przy pociągnięciu za kabel.

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. Teraz mogę zamówić :slight_smile: