Xiaomi Redmi Note 4 czy Redmi 4X (Dylemat)

Zastanawiam się nad zakupem telefonu od producenta Xiaomi wybrałem dwa modele które podałem w tytule tematu , może ktoś z forum ma wymienione modele i podzieli by się opinią o nich . Przedział cenowy to 500 -600 zł miałem już Samsungi , LG , Iphone , i inne znane modele w których to bateria trzyma nie cały dzień co wymagam od telefonu

  • Wi-Fi 2,4 oraz 5 Ghz
  • Dwie karty sim (Jedna do rozmów druga do neta). Mam play na abonament internet
  • Dobra bateria min 2 dni pracy bez ładowarki
  • Wyświetlacz max 5,5 cala
  • Android min 6.0
  • LTE (Przydaje się w trasie )
  • Ekran min HD
  • W miarę dobry aparat tylny i video w HD

Jakieś inne propozycje chętnie poczytam i gdzie najlepiej kupić AliExpress itp mnie nie interesują

Z tytułowych telefonów (zmieniłem Ci X4 na 4X :slight_smile: ) sprawa wygląda następująco :
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/xiaomi-redminote4-vs-xiaomi-redmi4x/

4X ma lepszy i wydajniejszy procek oraz nieco lepszy aparat główny.

Co do zamienników w kwocie 500-600 zł określający twoje wymagania, to rozumiem że chcesz nówki ?

Własnie kolego nie chodzi mi porównanie Note kontra Note tylko że z X w poście miałem na myśli te dwa modele SMARTFON XIAOMI REDMI 4X 3GB/32GB i ten model XIAOMI REDMI NOTE 4 3/32GB . Tak o nowe modele nie interesują mnie używki z OLX

-https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-redmi-note4-32-gr-wifi-gps-bluetooth-lte-dualsim-32gb-android-60-szary-p564463
Kupuje się w wersji EU ! LTE B20 800MHz !
4X to jednak SD435 ! Znacznie mniej wydajny i dobry ale do ekranów HD !!!
Benchmark Antutu 6 to ~62tys. vs. ~43 tys. pkt.

Ok, już widzę - za szybko wrzuciłem porównanie - już poprawione.

Redmi Note 4 - lepszy ekran / rozdzielczość
Redmi 4X - mniejsza prądożerność ekranu, wydajniejszy procesor

Wszystko zależne do czego ma slużyć.

Tak to są dwa różne modele jak widać zmieniłeś post i teraz jest dobrze . Wiem słynne LTE B20 które w mieście i tak nie ma znaczenia więcej mam nadajników 2600MHz

Wydajniejszy procesor ma XIAOMI REDMI NOTE 4 (SD625) !!!
XIAOMI REDMI NOTE 4X to SD435 !!!

W najnowszym benchmarku Antutu 7 procesory te dzieli już przepaść wydajności oczywiście na korzyść SD625 .

Kolego nie krzycz. Zauważ że piszemy o Redmi 4X a nie Note 4X.

Do czego używał będę już wyjaśniam dzwonienie i sms to normalne , YT , Mapy , Kilka zdjęć mogę zrobić i czasami nagrać jakiś film z wycieczki i jakieś gry typu CSR Racing i NFS i słuchanie muzyki ale odtwarzacz wbudowany jest mało ważny używam PowerAMP

Mapy ? = SD625 !

Tak czy tak jest to SD435 .

To redmi 4X będzie wystarczający.

Cenowo dużo się nie różnią jakoś wiele gdzie polecasz go nabyć

Best Cena ? Ja bym kupił np. w sferis.pl . Dla znajomej ostatnio kupiłem w apollo.pl (za 699 zł , ale w sklepie stacjonarnym !) .

Na pewno nie tu :
-https://vemini.pl/index.php?id_category=68&controller=category&orderby=price&orderway=asc&orderway=asc

OSZUST !!!
64/4 GB za 640 zł ?

Ja nie pytam gdzie mam nie kupować tylko gdzie kupić nadal myślisz że chodzi o Note 4 i Note 4X ??

Xiaomi Redmi 4X :

Sferis - 529 zł
Proline - 538 zł
eMAG - 569 zł
MediaMarkt - 589 zł

Ja myślę wyłącznie tylko o XIAOMI REDMI NOTE 4 32/3 GB z SD625 i LTE B20 (znajomym jednak już polecam wersję 64/4 GB) . Jak sam zresztą zauważyłeś różnica cen nie jest jakaś kosmiczna , a wydajność i owszem ! Przy korzystaniu z map będziesz tylko ledwie zadowolony (aplikacje napisane na CPU a nie GPU , zwłaszcza jak się “obcowało” z SD835 ) .
Kupują w BEST Cena i nie są to oszuści . Ja w tym sklepie jeszcze nic nie kupowałem .

Mówisz o tym tak 588 zł serio ? wolę 32GB od czego są karty pamięci i najważniejsze telefon ma się nie mulić jak Win Vista , już sam nie wiem jaki brać z jednej fajny duży ekran procek 2Ghz a z drugiej tylko pół cala mniejszy tańszy i pewnie mniej wydajny

Tak . Taki i tylko taki ! Ja też jestem zwolennikiem przetrzymywania i zapisywania na karcie µSD , ale nie każdy rozumie zagrożenie i chce kupić przyzwoitą kartę 32GB µSDHC U3 np. :

Niektórzy korzystają z dwóch kart SIM i wtedy jest to lepszy wybór (przy 32GB do dyspozycji użytkownika jest ~23GB) . Te 32GB to tak naprawdę 29,8GB i na dodatek niektórzy producenci nawet tego nie dotrzymują (“urwią” 1-2GB) .
RAM +1GB .
Te smartfony tanieją bo na horyzoncie pojawił się SD636 .

Normalne że urywają producenci zakładają, że 1000KB=1MB a w informatyce 1MB=1024KB tak więc to normalne . Czyli tak na Koniec brać NOTE 4 32 GB i dokupić dobra kartę SD

1 polubienie

Tylko media mark jest oficjalnym sprzedawcą http://www.abcdata.com.pl/xiaomi