Xiaomi Redmi Note 5 czy Xiaomi Mi A2 Lite

Jaki telefon wybrać Xiaomi Redmi Note 5 3/32 czy Xiaomi Mi A2 Lite 4/32? I dlaczego?
Dodałem wcześniej post o innej treści i było pół na pół. Z góry dzięki Pozdroo

Decyzja należy oczywiście do Ciebie.
Jeżeli nie miałeś smartfona od Xiaomi z nakładką MIUI to możesz. albo ją polubić, albo znienawidzić. (ja polubiłem).
Kwestia notcha (wycięcia w ekranie) - A2 go ma, a Redmi Note 5 nie. ( PPI 403 vs 442 )
Poza tym oba modele bardzo zbliżone do siebie, poza ilością RAM.
Najlepiej idź do jakiegoś sklepu typu MediaExpert/Neonet lub innego i sobie zobacz, czy odpowiada Ci (prawie)czysty Android, czy jednak z nakładką MIUI.
Sprawdź sobie jakiś model z nakładką w wersji MIUI 10, bo ten model dostanie wnet aktualizację - zmian jest sporo w wyglądzie pomiędzy MIUI 9, a MIUI 10.

1 polubienie

ja polecam xiaomi mia a2 lite poniewaz go mam i jest zajebisty a note 5 ma moja sostra i jest słabszy od mojego xd

Super opinia! :slight_smile: A w czym jest słabszy?

Kamil1588 więcej Ci nie doradzimy, te 2 urządzenia są bardzo do siebie podobne pod względem specyfikacji. Pozostają dwa pytania - co dla Ciebie ważne, czy podoba Ci się Notch, oraz czy wolisz czystego Androida czy nakładkę, w tym przypadku MIUI.
Różnica między 3 a 4 GB pamięci operacyjnej nie jest bardzo duża.
BTW, piszesz o MI A2 Lite w wersji 4/32 - jest taka? Nie mogę namierzyć na PL rynku, tylko 3/32 oraz 4/64.
Osobiście skłaniałbym się ku Redmi Note 5, bo to bardzo dobre urządzenie, godny następca wycofanego już Redmi Note 4. Bardzo ładna nakładka, jak dostanie MIUI 10 to będzie petarda. Ale faktycznie, warto przejść się do jakiegoś marketu, pomacać te smartfony, sprawdzić jak działają…
I jak mówiłem w poprzednim temacie, warto śledzić na bieżąco oferty, w sferis skaczą ceny, można załapać się na zakup w niskiej cenie. Ogólnie tendencja spadkowa na ceneo :slight_smile:
cene

To zbliżone modele, RN5 wydaje się bardziej optymalny. Większy ekran, nieco więcej Ramu i szybkie ładowanie.
Posiada też nakładkę producenta miui jeżeli wiec wolisz “czystego andka” lepszym wyborem będzie A2Lite, nie ma tam nakładki od producenta.

Mi A2 oferuje mimo wszystko lepsze foto, głównie dzięki sprawnej stabilizacji. Co do reszty, to w zasadzie to samo, jak zostało wyżej wspomniane, A2 Lite ma czysty android (wada? czy zaleta?) można dodać jeszcze notch’a (wada? czy zaleta?).

Jeśli chodzi o mnie to czysty android jest na plus i oczywiście troszkę lepszy aparat. Dlatego ja bym się pewnie ukierunkował na Mi A2 lite.