Xiaomi Redmi PRO 64gb vs Huawei P9 Lite vs Xperia XA vs Asus Zenfone 3

Witam Was!

wiem, tytuł trochę długi ale cóż :wink: jak w temacie, mam o taką rozterkę. Kasowo mam jakiegoś tysiaka (plus minus). Muszę zamienić moją starą dziadowską lumię na coś sensowniejszego. Do wyboru sobie ustaliłem takie tel:

  • xiaomi redmi pro 3gb 64gb
  • Huawei P9 Lite
  • Xperia XA DUAL
  • Asus Zenfone 3 ZC553KL

I wygląda to tak, że przy każdym tel coś mi nie pasi…

+xiaomi - kupowany w PL ma tylko rok gwarancji. Da się to obejść albo sprowadzając z chin (długi czas oczekiwania) albo z np aze.com.pl (ale ten sklep jest dziwny, ich obsługa prawie w ogóle nie odp na maile). No i dupka bo nie będzie update’ów do tego tel (w sensie nowszego androida).

+huawei - wszystko spoko, tylko że z wylistowanych chyba najgorszy…

+xperia - mój kolega ostatnio zakupił i jak na średniaka chyba działa całkiem rześko

+zenfone 3 - ciekawy tel, nie powiem. CHociaż jakoś dziwnie leży w ręce (subiektywne) i raczej jakość wykonania gorsza niż np xiaomi czy sony.

Co potrzebuje:

  • niezawodny system i szybkość działania
  • dobrze działający GPS (w jakieś recenzji czytałem że w redmi szwankuje gps)
  • fajny aparat (czasem pstryknę foto, które chcialbym raz na jakis czas wywołać)
  • no bateria tak min 2500mah

I co powiecie?:slight_smile: Na HONOR 8 nie chce dokładać kasy, UMI mnie nie przekonuje (plus jest niemało złych recek GPS"a właśnie i aparatu). Flagowce odpadają…

dzięki!

Opinie o aze.com.pl są podzielone.
(możesz sobie poczytać na forum miuipolska)
Jeżeli chodzi o Xiaomi to mogę się wypowiedzieć w zasadzie o 2 modelach:

Redmi Note 4 (64GB/3GB RAM/ Helio X20)
(kupowany na allegro od PowerGSM - salon gsm z Warszawy)
Szybkość działania systemu - zadowalająca, niezawodność - zależy od aktualizacji.
Pierwsze wersje ROMu na ten telefon były trochę zabugowane - obecnie ok.
GPS - chyba szybciej łapie FIX’a niż mój Xiaomi Mi5 Pro ze Snapdragonem 820.
W samych nawigacjach działa dobrze GPS, ale przy mapach Google trzeba przełączyć w tryb nawigowania, bo GPS się nie aktywuje oO - na ROMie Xiaomi.eu (miui polska) jest ok.

Aparat - jak na tą cenę ok - przy zdjęciach w ciemniejszych warunkach - niezbyt. (jak przy większości w tym przedziale cenowym)
Bateria - duża pojemność, ale da się ją rozładować w ok. 2 dni przy intensywnym użytkowaniu.

Odnośnie twoich obaw o aktualizacje Androida. Myślę, że przynosi to więcej problemu niż pożytku.
Mi5 np. dostał aktualizację na Androida N, ale bug na bugu, a przecież mówimy tu o stabilnej wersji ROM. (Global Stable). Zostałem przy poprzedniej wersji i poczekam, aż wyeliminują przynajmniej większość niedociągnięć pomniejszymi aktualizacjami.
Aktualizacje MIUI przynoszą wiele funkcjonalności z nowszych Androidów plus swoje własne usprawnienia, więc problem aktualizacji Androida nie jest do końca tak dużym problemem jak w przypadku innych producentów, a i wsparcie jest długie.
Jakość wykonania i wygląd zdecydowanie na duży plus.

Huawei P9 lite to stylowy i smukły smartfon, który oferuje 5.2-calowy ekran o rozdzielczości FHD 1080x1920 px. Za jego wydajność odpowiada ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 650. Całość działa w oparciu o popularny system ndroid 6.0 Marshmallow z nakładką Emotion UI 4.1.Posiadam go od roku i ani razu sie na nim nie zawiodłem. Działa idealnie, nie zacina się. Serdecznie go polecam