[Xiaomi] [RedmiNote 4a] [Hotspot] [Orange] Rozłączanie Internetu


(Otak) #1

Opis problemu.
Nowy telefon RedmiNote 4a (dual SIM, druga karta SIM w Orange dedykowana do Internetu, pierwsza do rozmów w sieci Play) jest uzywany jako hotspot. Telefon działa w zasięgu LTE, niemniej rozłącza połączenie internetowe w sposób losowy - wówczas na laptopie, który najczęsciej korzysta z hotspotu pojawia się ikonka wykrzyknika i usnięcie/ponowne połączenie wifi nie daje nic . Wydaje się że połączenie pomiedzy laptopem a telefonem jest prawidłowe, bo odpowiedź z pingu jest w granicach 5-10ms. Gdy telefon rozłącza Internet to sam także nie ma do niego dostępu. Dziś konfigurowałem ponownie APN, ale działało przez około 1 godzinę. Dodam, że telefon jest naładowany, a opisana powyżej sytacja zdarza się gdy nie jest obciążony rozmową telefoniczną. Telefon ma włączony licznik danych, niemniej pakiet danych mobilnych do wykorzystania wynosi 8GB, preferowany typ sieci LTE.

Jak macie jakiekolwiek sugestie, to dajcie znać.

Dzięki.


(ak6) #2

Na jakim sofcie działa telefon?


(Domker) #3

Próbowałeś zamienić karty miejscami ?


(Otak) #4

@ak6 Android 6.0.1 MMB29M Marshmallow, wersja MIUI Global 8.5I Stabilna 8.5.5.0 (MCCMIED).


(Otak) #5

@Domker - nie mam możliwości zmiany kolejności kart SIM, bo tylko jedna z nich (Orange- internet) jest nano. Za tydzień będę miał taką możliwość. Obecnie zobaczę jak działa z jedną kartą SIM w sytuacji zamiany kart miejscami.


(Otak) #6

@Domker Zamiana gniazda karty na Internet nie pomoga.

Proszę o kolejne pomysły.

Dzięki.


(ak6) #7

Przychodzi mi jeszcze do głowy aktualizacja oprogramowania.
Oficjalnie w Polsce powinno być bodajże MIUI 8.5.7.0
Możesz spróbować wymusić aktualizację do MIUI 9, zmieniając na chwilę region w telefonie na Wielka Brytania. Po zmianie sprawdź, pobierz i zainstaluj aktualizację i potem z powrotem zmiana regionu na polski.

Jeśli to nie pomoże, to reklamowałbym sprzęt.