[Xiaomi] [RedmiNote 4a] [Hotspot] [Orange] Rozłączanie Internetu

Opis problemu.
Nowy telefon RedmiNote 4a (dual SIM, druga karta SIM w Orange dedykowana do Internetu, pierwsza do rozmów w sieci Play) jest uzywany jako hotspot. Telefon działa w zasięgu LTE, niemniej rozłącza połączenie internetowe w sposób losowy - wówczas na laptopie, który najczęsciej korzysta z hotspotu pojawia się ikonka wykrzyknika i usnięcie/ponowne połączenie wifi nie daje nic . Wydaje się że połączenie pomiedzy laptopem a telefonem jest prawidłowe, bo odpowiedź z pingu jest w granicach 5-10ms. Gdy telefon rozłącza Internet to sam także nie ma do niego dostępu. Dziś konfigurowałem ponownie APN, ale działało przez około 1 godzinę. Dodam, że telefon jest naładowany, a opisana powyżej sytacja zdarza się gdy nie jest obciążony rozmową telefoniczną. Telefon ma włączony licznik danych, niemniej pakiet danych mobilnych do wykorzystania wynosi 8GB, preferowany typ sieci LTE.

Jak macie jakiekolwiek sugestie, to dajcie znać.

Dzięki.

Na jakim sofcie działa telefon?

Próbowałeś zamienić karty miejscami ?

@ak6 Android 6.0.1 MMB29M Marshmallow, wersja MIUI Global 8.5I Stabilna 8.5.5.0 (MCCMIED).

@Domker - nie mam możliwości zmiany kolejności kart SIM, bo tylko jedna z nich (Orange- internet) jest nano. Za tydzień będę miał taką możliwość. Obecnie zobaczę jak działa z jedną kartą SIM w sytuacji zamiany kart miejscami.

@Domker Zamiana gniazda karty na Internet nie pomoga.

Proszę o kolejne pomysły.

Dzięki.

Przychodzi mi jeszcze do głowy aktualizacja oprogramowania.
Oficjalnie w Polsce powinno być bodajże MIUI 8.5.7.0
Możesz spróbować wymusić aktualizację do MIUI 9, zmieniając na chwilę region w telefonie na Wielka Brytania. Po zmianie sprawdź, pobierz i zainstaluj aktualizację i potem z powrotem zmiana regionu na polski.

Jeśli to nie pomoże, to reklamowałbym sprzęt.

tak… mam od lat do czynienia z hotspotami na różnych telefonach, różnych oprogramowaniach i powiem tyle, ze na pewno nie jest to wina sprzętu - to jest notoryczny problem niestety niezależnie od sprzętu, oprogramowania itd. - i myślę ze to operatorzy sieci mają w tym swój udział i niestety nikt z tym nic nie robi. Pomijam oczywiście przypadki uszkodzonego sprzętu itp ale tych na prawdę jest niewiele, nie w mojej praktyce.

Co zatem można zrobić?

Spróbuj jeszcze testowo wyłączyć kartę, która nie jest do internetu i zobacz, czy rozłącza. Spróbuj również na sztywno ustawić “preferowany typ sieci” i “operatorzy sieci” też ręcznie wybierz.
Ewentualnie pozostaje odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP (wersja dla nazwy kodowej mido) i wgranie innego romu np. Pixel Expirence: