Xiaomi spowalnia swoje "flagowe" hulajnogi M365 Pro


Jak ktoś ma M365 Pro to niech nie instaluje najnowszego firmware v1.7.1 / BLE 122
Efekt jest taki, że po wgraniu aktualizacji hulajnoga spowalnia do 20/21 km/h w trybie “Sport” zrównując się z prędkością z trybem “Drive”. W trybie “Eco” zaś jedzie się nico szybciej niż poprzednio.
Co gorsza ucierpiała na tym również akceleracja - hulajnoga wolniej się rozpędza.

Xiaomi nie odniosło się do problemu użytkowników. Można przypuszczać, że chciano dostosować prędkość do obowiązującej prawnie w niektórych krajach UE dla takich pojazdów, ale coś poszło nie tak.

Dla testów też zrobiłem upgrade, bo nie wierzyłem doniesieniom i rzeczywiście jak wcześniej z moją wagą w trybie “Sport” jechała 27km/h po płaskim na oryginalnym firmware v1.6.6/BLE 110 tak po aktualizacji do v1.7.1/BLE 122 zwolniła do 21km/h jak również przestała tak szybko przyśpieszać.

Oczywiście aktualnie aplikacje do podmianki firmware już obsługują v1.7.1 i wróciłem do oryginalnego v1.6.6 po uprzednim downgrade BLE do 110 (!!!) i znowu działa jak poprzednio.

Niestety producent nie informuje w dzienniku zmian (“changelog”), co dokładnie zmienia wypuszczając aktualizację.
Po komentarzach przy nieoficjalnych aplikacjach do zmiany firmware widać komentarze użytkowników, którzy utknęli z niełączącą się po BT lub zablokowaną hulajnogą przy nieumiejętnej próbie downgrade z v1.7.1 lub jak jeszcze aplikacje tej wersji oficjalnego firmware nie obsługiwały.

obraz

Dziś, 6.11 dostałem dopiero powiadomienie o aktualizacji i zamiast poszukać w sieci changeloga najpierw wcisnąłem OK.
ALE… tu Was zdziwię: nie obniżyła mi się prędkość na S, dalej jeżdżę 25km/h.