Xiaomi WiFi Repeater 2 - moc

Kupiłem extender Wifi 2gen. od Xiaomi i podczas testów wyszło, że ma dużo większą moc niż router z 3 antenami 5 dBi oO
Używając funkcji klonowania SSID sieci routera ma na tyle dużą moc, że jeżeli nawet jest na końcówce zasięgu routera to pod routerem i za nim mam max zasięg z repeatera. (w miarę dobry zasięg uzyskuję nawet na 1 piętrze na tarasie, gdzie jakbym router nie ustawił to nihuhu)

Nie żebym narzekał, ale zastanawia mnie jak w urządzeniu, które jest wielkości dwóch palców udało się uzyskać lepsze parametry rozgłaszania WiFi niż w routerze z 3x3 MIMO 5dBi?

Czy nie wykracza przez to poza normy mocy takich urządzeń w Polsce?
(region repeatera ustawiony na inny, bo na europejskim go nie wykrywa w aplikacji)

Prosta filozofia to jest wzmacniacz sygnału wi-fi zobacz programem na tel o takim Wifi Analyzer gdzie kończy się zasięg rutera a zaczyna zasięg wzmacniacza jak masz takie samo SSID zmień lepiej np na Dom jak masz wzmacniacz zmień np na dom 2 . Aha jaki masz ruter bo widzę ze wzmacniacz ma wifi do 300 Mb i zasięg 802.11 b/g/n

Jeżeli to nie jest wersja na nasz rynek, to jak najbardziej moc może być wyższa więc i zasięg lepszy.

TP-Link TD-W8980
“jak masz takie samo SSID zmień lepiej np na Dom jak masz wzmacniacz zmień np na dom 2”
Domyślnie reapater dodaje do SSID _plus - to akurat jest nie do ustawienia. Jest tryb klonowania SSID i tryb nowego SSID z dodanym “_plus”