Xinha - szukam opinii na temat tego edytora WYS/WYG

Witam forumowiczów.

Od dłuższego czasu zajmuje się tworzeniem stron internetowych, systemów CMS i sklepów internetowych.

Do tej pory w projektach jakie wykonywałem korzystałem już z kilku edytorów.

TinyMce - z niego korzystam najczęściej - ma dość lekki kod, bez problemów działa naprawie każdej przeglądarce, daje spore możliwości dzięki dużej ilości pluginów i generuje dość czysty i zgodny ze standardami, jednak brakuje mu dobrego bezpłatnego menadżera plików

CKEditor (FCKEditor) - jakiś czas wycofałem się ze stosowania tego edytora w swoich projektach, problemy z działaniem pod wieloma przeglądarkami i kod generowany przez niego był bardziej niż paskudny, choć może ostatnio się to zmieniło po wyjściu nowszej wersji.

Ostatnio natknąłem się na Xinha.

Proszę was o opinie na temat tego edytora WYS/WYG.

Nie sądziłam, że w profesjonalnym projektowaniu używa się edytorów wysiwyg, nie to, że coś mam do edytorów graficznych, ale naczytałam się o wyższości kodowania tekstowego, o tym jaką sieczkę robi z kodu wysiwyg i że strony zle się wyświetlają. No ale skoro profesjonalista wypowiada się. Pozdrawiam Lunket.

A czy przypadkiem wiesz co to TinyMce lub CKEditor?

Jeśli nie to wyjaśniam. Są to edytory które wbudowuje się w systemy CMS aby użytkownik nie znający HTML i CSS mógł bez problemów formatować edytowaną treść na stronie.

Mi osobiście raczej ciężko jest sobie wyobrazić profesjonalny projekt który oddaje klientowi który nie miał by wbudowanego takiego edytora.