Xlator w Samsung J600

Witam! Mam problem zainstalowanie słownika polsko - angielskiego Xlator v1.21 na komórce mojej siostry. Ja mam SE K810i i wszystko chodzi bez zarzutu. Natomiast moja siostra ma telefon Samsung J600 i mimo, że ma javę to nie może zainstalować owej aplikacji. Zastanawiam się czy jej telefon wogóle obsługuje format .jar, ale wydaje mi się, że powinien, ale mimo posiadania instalki na komie nie wyświetla jej się opcja INSTALUJ. Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Jest szansa na to żeby mimo wszystko aplikacja poszła na tym telefonie czy może od razu zmienić telefon?? Proszę o szybką pomoc.

Ddzięki z góry za wszelkie dobre rady!

Program nie chce działać na Samsungu siostry bo najprawdopodobniej jest przystosowany do konkretnej rozdzielczości wyświetlacza telefonu. W tym przypadku 240x320. J600 ma mniejszy (z mniejszą rozdzielczością - bodajże 128x160).

Myślę, że mimo wszystko problem może być póki co trochę inny. Innym kumplom też przesyłałem ten słownik i wszystko chodziło bez zarzutu. A jeśli chodzi o telefon mojej siostry to na razie nie mogę stwierdzić czy rozdzielczość telefonu jest zła czy nie ponieważ jak już pisałem nie mam możliwości zainstalowania tego słownika. Po prostu normalnie wybierając plik i jego opcje powinna być tam opcja “instaluj” czy cos a takowa się nie wyświetla. Zastanawiałem się nawet czy to nie chodzi o to, że Samsung nie obsługuje plików .jar ale to chyba nie może być to.

Ale co tu w sumie instalować?

Jeżeli wgrałeś ten słownik do telefonu z internetu lub komputera (via USB czy Bluetooth), to plik powinien po prostu pokazać się w menu telefonu. I mieć po podświetleniu opcję Otwórz. I dopiero potem się okaże czy działa, czy nie :wink:

P.S. Opcja instaluj pojawiła by się pewnie, gdybyś dysponował plikiem *.jad skojarzonym z archiwum jar tego słownika.

PS.1 Oba te telefony różnią się właściwie tylko właśnie wyświetlaczem i ew. obudową (co w tym przypadku nie ma znaczenia :wink: )

http://www.telepolis.pl/porownanie.php? … =-1&id3=-1 kliknij porównaj

O ile się nie mylę, to do Samsunga trzeba wrzucić jeszcze plik o rozszerzeniu .jad. Coś takiego zrobisz na komputerze programem jadcreator, czy jakoś tak.