Xming,PuTTy, przekazywanie X-ów z Linux na Windows przez SSH

Pytanie to pasuje zapewne też do innych działów, ale tu zapewne uzyskam najszybciej odpowiedź.

Chciałem przekierować aplikacje graficzne z Linux-a do Windowsa przez ssh. W tym celu zainstalowałem Xminga. Putty miałem zainstalowany wcześniej. Loguję się przez putty włączając opcję przekierowania X-ów (PuTTy->Connection->SSH->X11->Enable X11forwarding). Loguje się bez problemów. Próbuje odpalić aplikacje graficzną i dostaje komunikat:

[mpgro@kvaser ~]$ firefox

The application 'firefox' lost its connection to the display localhost:10.0;

most likely the X server was shut down or you killed/destroyed

the application.

[mpgro@kvaser ~]$ xterm

X connection to localhost:10.0 broken (explicit kill or server shutdown).

[mpgro@kvaser ~]$ xclock

X connection to localhost:10.0 broken (explicit kill or server shutdown).

Xming jest włączony. Nie do końca wiem w czym problem? Może jeszcze trzeba gdzieś Xminga/PuTTy skonfigurować? Nie sądzę aby był problem po stronie serwera, bo na komputerach linuxowych odpalam aplikacje przez X11 bez problemów.

Włączyłeś może tego Xminga?

Poza tym, to próbujesz się połączyć na localhost. Powinieneś zamiast localhost wstawić swój numer IP i odpowiedni numer portu/ekranu.

Np.:

DISPLAY=tcp://192.168.10.1:0

Tak, włączyłem. Mam taki X na dole

Możesz coś więcej napisać?

Pod Linuksem to najprościej by było w taki sposób:

ssh -X login@serwer

Co do błędu to spróbuj najpierw zrobić tak:

export DISPLAY=0:0

Natomiast Windows potrzebuje Xservera i spróbuj może jeszcze tego rozwiązania :arrow: http://pomoc.wit.edu.pl/read/document/94

Pozdrawiam!

Coś z tym DISPLAY strasznie kombinujecie. Jeżeli jest włączone przekazywanie Xów przez ssh, to jest tworzony tunel, który swoje wejście ma maszynie zdalnej jako localhost:10.0 i tu nie wolno nic zmieniać.

Spróbuj tego: http://www.gearhack.com/Forums/DisplayComments.php?file=Computer/Linux/Troubleshooting._X_connection_to_localhost.10.0_broken_.explicit_kill_or_server_shutdown…