Xming,PuTTy, przekazywanie X-ów z Linux na Windows przez SSH

(Uzi123) #1

Pytanie to pasuje zapewne też do innych działów, ale tu zapewne uzyskam najszybciej odpowiedź.

Chciałem przekierować aplikacje graficzne z Linux-a do Windowsa przez ssh. W tym celu zainstalowałem Xminga. Putty miałem zainstalowany wcześniej. Loguję się przez putty włączając opcję przekierowania X-ów (PuTTy->Connection->SSH->X11->Enable X11forwarding). Loguje się bez problemów. Próbuje odpalić aplikacje graficzną i dostaje komunikat:

[mpgro@kvaser ~]$ firefox

The application 'firefox' lost its connection to the display localhost:10.0;

most likely the X server was shut down or you killed/destroyed

the application.

[mpgro@kvaser ~]$ xterm

X connection to localhost:10.0 broken (explicit kill or server shutdown).

[mpgro@kvaser ~]$ xclock

X connection to localhost:10.0 broken (explicit kill or server shutdown).

Xming jest włączony. Nie do końca wiem w czym problem? Może jeszcze trzeba gdzieś Xminga/PuTTy skonfigurować? Nie sądzę aby był problem po stronie serwera, bo na komputerach linuxowych odpalam aplikacje przez X11 bez problemów.

(nintyfan) #2

Włączyłeś może tego Xminga?

Poza tym, to próbujesz się połączyć na localhost. Powinieneś zamiast localhost wstawić swój numer IP i odpowiedni numer portu/ekranu.

Np.:

DISPLAY=tcp://192.168.10.1:0

(Uzi123) #3

Tak, włączyłem. Mam taki X na dole

Możesz coś więcej napisać?

(roobal) #4

Pod Linuksem to najprościej by było w taki sposób:

ssh -X login@serwer

Co do błędu to spróbuj najpierw zrobić tak:

export DISPLAY=0:0

Natomiast Windows potrzebuje Xservera i spróbuj może jeszcze tego rozwiązania :arrow: http://pomoc.wit.edu.pl/read/document/94

Pozdrawiam!

(etam) #5

Coś z tym DISPLAY strasznie kombinujecie. Jeżeli jest włączone przekazywanie Xów przez ssh, to jest tworzony tunel, który swoje wejście ma maszynie zdalnej jako localhost:10.0 i tu nie wolno nic zmieniać.

Spróbuj tego: http://www.gearhack.com/Forums/DisplayComments.php?file=Computer/Linux/Troubleshooting._X_connection_to_localhost.10.0_broken_.explicit_kill_or_server_shutdown..