[XML] Aplikacja-strona, co z czym ugryźć?

Witam,

nowy nick, bo stary przy porządkach admini pewnie usunęli.

Do rzeczy - chciałbym coś ruszyć z nauką XMLa, poczytałem już trochę tutoriali, troszkę książki.

Ale stety/niestety najlepiej uczę się dekodując już jakieś dzieło.

Znajomy podesłał mi źródło spojej strony, na której posiada galerię-aplikację.

Wchodzę na jego stronę odpala mi się wszystko, klikam i działa.

Mam jego wszystkie pliki z serwera, więc i u mnie powinno działać z tym że pewnie

domena musi posiadać wsparcie do XMLa (?)

Wrzucam to u siebie (niestety na darmową domenę, ale obsługującą PHP5) i po wklepaniu strony w przeglądarkę

wyświetla się Error404

Jak wygląda sprawa strony opartej o aplikację bazującą na XML? Powiedzmy że w tych plikach chciałbym zrobić kosmetyczną zmianę tekstu - czy mogę z poziomu dysku sprawdzić efekt wizualny?

Myślę tutaj o czymś w stylu php - instalacja Apache’a umożliwia nam z poziomu komputera kontrolować obraz strony internetowej.

Są jakieś dodatki ws. XML?

Wiem, że mam duże braki w wiedzy, ale początki są trudne.

Dlatego potraktujcie mnie łagodnie.

W wielu miejscach wyczytałem o wzmiankach nt. Apache Cocoon (?) jako wsparcia właśnie dla tego typu prac.

Proszę o odpowiedź znających się na rzeczy lub konkretne hasło-klucz jakie zaprowadzi mnie do interesujących informacji.

Pozdrawiam

Serwer do samego xml’a nic nie ma.

A to, że masz 404, to najpewniej wina złej lokalizacji/innych ścieżek …tudzież konfiguracji pliku .htaccess

Dzięki za odpowiedź.

Akurat .htaccess modyfikowałem pod względem ścieżek.

Ale jeszcze raz dogłębnie się jemu przyjrzę, bo akurat jest bardzo rozbudowany.

Dam znać, jaki będzie efekt

EDIT: Faktycznie był błąd w .htaccess (dzięki), ale i tak musiałem postawić pliki na innym serwerze.

Jeśli możliwe jest ograniczenie z rąk dostawców ustawień mod_rewrite to zapewne to było powodem (błąd 404, w przypadku braku ograniczeń mod_rewrite występował błąd 301 - i to powodował błąd w .htaccess).