XML i brak polskich liter

Mam pewien problem. Mam zdefiniowane menu w xml. Wszystki mi działa, ale nie chce mi się pokazywać polskie literki. Ktoś wie dlaczego?

Kod początkowy index.html

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

Kod początkowy pliki menu.xml

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Znaczy co, nie pokazują się w ogóle czy się krzaczą?

Może wpisujesz te polskie znaki w innym kodowaniu niż UTF-8 które deklarujesz (często się to zdarza jak ktoś pisze strony w notatniku).

Ten fragment nic nam nie daje bo (jakbyś nie zauważył) nie ma tu żadnych tekstów z polskimi znakami.

Nie pokazują się w ogóle, nie ma nawet krzaczków. Co do menu.xml to pokazuje tylko nagłówek jak jest zdefiniowany.

Przy zapisywaniu pliku wybierz kodowanie i ustaw UTF-8. Powinno pomóc. (Do tego celu możesz ściągnąć np. notepad++)

Nadal nic.

Ale mam coś ciekawego.

W tym pliku wygląda to tak:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

I literka ś mi nie działa. Ale mam inny plik xml który odpowiada za jedną z podstron i tam działają polskie litery, ale jest on inaczej zdefiniowany:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>






2010 - nadal

<font color="#0099FF">Aurasport.pl ąćółść</font>

Nie rozumiem tego :?

Ściągnij ten plik http://rapidshare.com/files/426134237/test.xml na dysk, otwórz w przeglądarce i powiedz, czy widzisz polskie litery.

tak widze :slight_smile:

Ale tylko te ęóąśżźćńł

A jakie inne chciałbyś jeszcze widzieć? :smiley:

Chodzi mi o “doświadczenie” to “ś” bo tego nie ma.

A to ciekawe jest :smiley: Ja sprawdziłem ten plik w dwóch przeglądarkach (firefox i IE) i w obu wyświetla się poprawnie. No to ja tu nic w takim razie nie pomogę. Może ktoś inny się wypowie. A możesz mi tylko powiedzieć z jakiej przeglądarki korzystasz (pytam z ciekawości)?

Google Chrome… Kurde, no to lipa trochę. Nie wiem dlaczego tak się dzieje…

No to sprawdź ten plik co wysłałem w jakiejś innej przeglądarce jeszcze. Jeśli wyświetli się poprawnie no to mniej więcej będziesz wiedział, gdzie leży problem.