XML w BZP, standard standardem, ale jakie oprogramowanie?

Witam,

pobrałem sobie plik XML z biuletynu zamówień publicznych. Próbowałem go otworzyć w szeregu programów bez skutku.

Czytałem to, jeżeli ktoś powie że temat był, ale to nie to.

W firmie mam OpenOffice.org 2.3 i niestety nie moge plików tych otworzyć. Nasze państwo widać że wybrało standard XML, co może i jest dobre, ale zapis plików odbiega od standardów gdyż zapewne zapisują oni je w pakiecie MS ofiice, który jak wiemy standardy ma gdzieć… i jest to tylko czcze gadanie.

W związku z tym mam prośbe o pomoc w analizie i otworzeniu.

Pliki znajdują się tutaj.

Spróbowałem otworzyć go w MS Excel 2003 ale efek bardzo odbiega od ideału, w związku z tym proszę o poradę osób które miały z tym do czynienia.

pozdr.

Że się tak wyrażę: “ale ocb”.

XML to język nie format. Pliki które wskazałeś są może poprawnym XML (choć te znaczniki htmlowe w polu tekst… ) ale nie są przecież dokumentem obsługiwanym przez OOo, M$O czy cokolwiek innego - dane w takiej postaci nadają się do przetwarzania przez XSLT czy cokolwiek innego, np. można by ej pewnie ustawić jako źródło danych w jakiejś kontrolce .NET czy po prostu wyswietlić na stronce phpem.

Ok, zgadzam się.

Ale zgodnie z wprowadzonym systemem obiegu informacji w urzędach państwowych odpowiadających za BZP, wszystkie dokumenty mają być i są wydawane w postaci plikó .xml więc dlatego sie pytam czym to jeść.

pozdr.