Xml z XAdES-BES

Witam, mam problem z podpisem elektronicznym. Krk chce bym podpisał plik xml programem z zewnętrznym podpisem XAdES-BES. Znalazłem jedynie jakiś szafir, ale wymaga javy. Pobrałem, zainstalowałem i zweryfikowałem że mam jave, ale szafir dalej tego nie widzi. Pomoże ktoś gościowi co nie ogarnia tematu?

Jesteś pewny, że Szafir jest właściwą aplikacją dla twojego e-podpisu ? Albo inaczej: twój podpis jest obsługiwany przez KIR ?

Właśnie nie mam pojęcia, po prostu google mi ten program podpowiedział. To co napisałem to jest wszystko co pisało w krk

Kto jest wystawcą twojego podpisu kwalifikowanego ?

Ta biblioteka działa: https://github.com/pkobylski/GPS.Components.Cryptography

Aplikacja Szafir nie działa w Javie. Za to w Javie działa wtyczka, która KIR przygotował do podpisywania wniosków.

Każde centrum certyfikacyjne udostępnia oprogramowanie do obsługi podpisu kwalifikowanego. Jeśli certyfikat został zarejestrowany w systemie, sprawdź kto go wystawił.

Możesz zainstalować proCertum Card Manager, Charismatics itp. i ten program, ktory wykryje poprawnie kartę/token to program którego szukasz.

Najszybciej wystawcę znajdziesz na umowie. Kazdy podpis przed wydaniem wymaga podpisania umowy. O ile klient jej nie zgubił.

Skoro Szafir nie rozpoznaje karty/tokenu, to na pewno nie jest to KIR.