XnView a odtwarzanie filmów z aparatu cyfrowego

Używam od dłuższego czasu XnView, jest dobry choćby dlatego, że język polski jest mi najbliższy …i jedyny, który znam :slight_smile:

Mam problem z odtworzeniem filmów z aparatu cyfrowego, a mianowicie pojawia się komunikat: video jest niedostępne, nie można odnaleźć dekompresora “vids:mjpg”. Użwając przeglądarki muszę filmy wrzucać do osobnego foldera, aby pomijać wspomniane filmy.

Czy ktoś wie jak wgrać do programu XnView taki dekompresator, skąd go pobrać, no i jak to zrobić, bowiem nie jestem tak biegły w programach, jak obecna Młodzież ??

Z gory dzięki za poświęcony mi czas i poradę.

Witam kolege z Gdanska. Nie wiem jaki masz aparat, byc moze powinienes zainstalowac oprogramowanie dolaczone do niego, oczywiscie jesli jest. Ja mam HP, wraz z aparatem dostalem programy: do przegladania i edycji (zmiana rozmiaru i rozdzielczosci) zdjec, do tworzenia CD “wspomnieniowego”, do drukowania, itp. Jezeli nie dostales tego oprogramowania z aparatem, to pewnie mozna je sciagnac ze strony producenta, mozna tez pewnie sciagnac instrukcje obslugi aparatu w jezyku polskim. Mysle, iz to oprogramowanie jest lepsze poniewaz zostalo stworzone specjalnie dla aparatu (serii aparatow), ktory posiadasz. A moze sciagnij tylko Quick Time, ktory odtwarza pliki z rozszerzeniem mov albo odtwarzacz, np. SubEdit Player, ktory odtwarz reszte plikow video, czyli np. mpg, mpeg itd. Pozdrawiam

“A moze sciagnij tylko Quick Time, ktory odtwarza pliki z rozszerzeniem mov albo odtwarzacz, np. SubEdit Player, ktory odtwarz reszte plikow video”

  • tak tylko to nie rozwiązuje mojego problemu, jakim jest korzystanie właśnie z XnView, w której obrabiam swoje zdjęcia. Mam oczywiście oprogramowanie CODAKa (bo taki mam aparat), ale w tej przeglądarce zdjęcia mało co można poprawić czy też przerobić.

Mimo to serdeczne dzięki.

Niestety XnView, jesli sie nie myle, jest tylko przegladarka plikow graficznych, natomiast do obrobki zdjec sluzy np. Photoshop - program platny, ale przeznaczony raczej dla profesjonalistow, dlatego proponowalem Ci program dostarczany z aparatem (moj jest super). Mozna oczywiscie zastapic go czyms innym, popatrz tu: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=5&g=2 moze wylosujesz cos co Ci sie spodoba, jesli nie to napisz, to poszukam czegos do obrabiania zdjec z aparatu cyfrowego i wysle Ci link. Pozdrawiam

Mnie służy XnView do korygowania zdjęć, jest b. dobra. Jeśli coś dokładniejszego, to robię to Gimpem - mam go również z vortalu (ukłony dla p. Cebuli :smiley: ), ale tam to naprawdę wyższa szkoła jazdy. Mam problem “z językiem”, dlatego korzystam z tego co jest w necie, ale po polsku. Chociaż, moim skromnym zdaniem, nawet FotoOffice 2 też jest “gorszy” od Xn, choć płatny. Korzystałem z wersji 1-miesięcznej i uważam, że jednak to nie to. Trzeba po prostu robić dobre zdjęcia, które można ewentualnie trochę poprawić, Xn to czyni - gorzej z filmami.

Gdybyś jednak coś wiedział o polskojęzycznej przeglądarce, która dodatkowo pozwala obrabiać zdjęcia, to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Powodzenia …

Wiesz co? Troche mnie zakreciles, bo z tego co czytam wynika, ze masz program, ktorym obrabiasz zdjecia i jestes z niego zadowolony. Piszesz, ze gorzej z filmami, to nie wiem czy w ogole nie mozesz ogladac filmow z aparatu, czy tylko w tej przegladarce? Tak czy siak znalazlem takie cos: http://www.komputerswiat.pl/include/dow … e/SlowView i wklejam opis ze strony: SlowView 1.0 RC2 - Mała, szybka i darmowa przeglądarka plików graficznych. Program rozpoznaje ponad 40 formatów graficznych, potrafi także odtwarzać pliki MP3 i wideo na przykład AVI, MOV. Umożliwia przeglądanie plików w trybie miniaturek lub jeden po drugim. SlowView obsługuje wiele języków, po instalacji w polskojęzycznym systemie Windows program od razu komunikuje się z nami po polsku. Program darmowy. Strona domowa: http://slowview.at To tyle, poszukam jutro jeszcze jakiejs przegladarki z bajerami, ale tak zareklamowales, ta ktora masz, ze juz chcialem sie ubierac i isc kupic ten program, ale przy drzwiach uswiadomilem sobie, iz jest noc, a program darmowy, ha, ha :lol: :lol:

A ja jeszcze polecam IrfanView, obsluguje duzo formatow, jest darmowy i po polsku:

znajdziesz też tu: http://www.dobreprogramy.com/index.php? … &id=33&g=5

Dzięki wszystkim za poświęconą mi uwagę i czas =D> !!

Atanazy… Opisując swój problem : Mam problem z odtworzeniem filmów z aparatu cyfrowego, a mianowicie pojawia się komunikat: video jest niedostępne, nie można odnaleźć dekompresora “vids:mjpg”. miałem na myśli to, że Xn odpowiada mi i to bardzo. Mogę za jej pomocą dość dobrze obrobić swoje zdjęcia, mogę je przeglądać, zrobić pokaz slajdów. Tylko mam jeden ból: przeglądając zdjęcia, gdy następnym ujęciem jest film (oczywiście z aparatu) program pokazuje komunikat jw. A inne filmiki ściągnięte np. z netu chodzą.

Miałem nadzieję, że ktoś zna stronkę, z której mógłbym ściągnąć wzmiankowany dekompresor, a na dodatek podpowie mi jak go wgrać do Xn, aby problem przestał istnieć. Połączyłbym przyjemne z pożytecznym, bo bym się czegoś przy okazji nauczył. Mimo to gdybyś znalazł-znał jakąś lepszą od Xn i po polsku :lol: przeglądarkę - byłbym bardzo wdzięczny.

A tak poza tym, czemu u nas caaały dzień pada…pada…pada…

Jeszcze raz dzięki wszystkim

Pisałem wczoraj, ale coś mi się nie udało wysłać moich wypocin. Trochę nietypowy ten Twój format mjpg, więc myślałem, że może ktoś mądrzejszy ode mnie coś Ci napisze. Znalazłem chyba ten codec (mam nadzieję, że to jest to) link do strony: http://www.wlanet.pl/rozne/ftpzwww/video/video.htm i tam możesz to pobrać, plik zip. Jest tam też info, iż aby zainstalować trzeba robić to co napisano w pliku readme (oczywiście po angielsku), więc trzeba zrobić tak: rozpakować, kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik mcmjpeg.inf, pojawi się menu kontekstowe zawierające także opcję “zainstaluj”.

Czy będziesz miał po tym zabiegu możliwość oglądania filmików w swojej przeglądarce nie wiem, byłoby miło. Pozdrawiam (A dziś pogoda ładna. Wiesz może gdzie w naszym mieście mogę tanio tzn. za mniej niż 70 zł. zmienić opony na zimowe?)

1, Oki !!

2, Mam trochę zaprzyjaźniony warsztat, zapytam za ile i dam Ci znać.

Dzięki za info.

szukam :o iszukam :o programu który umożliwi połączenie plików

avi lub mov czegoś w rodzaju …studio albo pochodene za linki due dzinki :lol: