XnView i rzut fragmentu zdjęcia


(A Gr) #1

Witam

Właśnie zainstalowałem XnView i po krótkim tescie jego możliwości muszę przyznać, że jak na moje wymagania jest ok, ale mam problem z wykonaniem zrzutu fragmentu zdjęcia.

Czyli mam ustawione w opcjach przechwytywania "prostokąt" i kiedy np. chciabym wyciąć twarz z otwartego w tym programie zdjęcia to przy naciśnięciu "OK" cały program mi się chowa !!


(skrzek) #2

ale nie łatwiej zrobić to w ten sposób:

otwierasz zdjęcie, zaznaczasz potrzebny fragment, i po lewej na gorze masz "nożyczki", klikasz te nożyczki i zostaje tylko zaznaczony fragment...


(A Gr) #3

Witam

Ok można i tak, a mam jeszcze jedno pytanie dlaczego nie mogę ustawić tego programu jako głównego do otwierania zdjęć, jak zaznaczę zdjęcie i dam "otwórz za pomocą" to nie ma tego programu na liście, nic nie pomaga zaznaczenie tego programu w opcji "przeglądaj" i cały czas otwiera mi w "przegląd....Windows",

Np. o ile dobrze pamiętam IrfanView miał opcję ustawienia jako przeglądarki głównej,

Pozdrawiam


(skrzek) #4

raczej zdecydowanie tak :wink: przechwytywanie służy raczej do zrobienia zrzutu tego co dzieje sie na pulpicie, albo w oknie innego programu, a nie do wycinania fotki... dlatego okno programu się chowa.

co do integracji - narzędza > opcje > skojarzenia zaznaczasz odpowiednie pliki i powinno pomóc.