XO czy PS4

Witam serdecznie,

(na wstępie chciałem zaznaczyć ze nie chce wywoływać wojny pt która konsola jest lepszy)

nadszedł czas, że postanowiłem w końcu zakupić konsolę, ale jak się okazało nie jest to takie proste. Zacząłem czytać rożnego rodzaju recenzje, aby nie żałować zakupu, i o ile na początku skłaniałem się ku PS4, tak teraz nie wiem czy XO nie byłoby lepszym wyborem. W związku z tym prosiłbym o jakąś poradę.

Zdaję sobie sprawę, że wszędzie piszą o nieco lepszych parametrach PS4, o remisie jeśli chodzi o kontrolery, itp, ale nigdy nie miałem konsoli i tak naprawdę nic mi to nie mówi. W związku z powyższym mam takie pytania:

  • która z nich jest bardziej (o ile to dobre stwierdzenie) multimedialna (podłączenie kina domowego/dekodera)?
  • która usługa więcej oferuję: PlayStation Plus czy Xbox live (Gold? i czy EA Acces się opłaca)
  • Kinect - fajna sprawa czy po tygodniu pójdzie w kąt
  • Ekskluzywne gry, czy faktycznie Microsoft zaczął gonić Sony, mam na myśli: Tomb Raider, Halo i Gears of War?
  • Czy w dłuższej perspektywie usługi MS przegonią Sony? Mam tu na myśli całe zamieszanie i pozytywne komentarze dla MS po targach E3 w tym roku
  • tak po prostu co polecacie
  • i ostatnie pytanie, tak z innej beczki, czy myślicie że jest jakaś szansa na obniżenie cen konsol 27 listopada, na tak zwany czarny piątek?

Pozdrawiam

Z góry przepraszam że mogę tylko częściowo Ci pomóc.

Wg Allegro najlepszy jest pad PS4 a po nim pady do X1 i X360 a na ostatnim miejscu znalazł się pad PS3

  • To można do konsol nowej generacji podłączyć dekoder lub kino domowe? Nie wiem, kto inny Ci powie, nie orientuje się w tym

  • PlayStation Plus oferuje więcej. Jak jesteś członkiem PS+ dostajesz 1-3 gier miesięcznie za darmo, są też zniżki na gry. Subskrypcja PS+ na 1 miesiąc kosztuje 27 zł

  • PS4 też ma coś takiego: PlayStation Move + PlayStation Camera. Kontrolery PlayStation Move przeznaczonę są do PS3 jednak są w 100% kompatybilne z PS4 i PS Camera

  • Raise of the Tomb Raider pojawi się na PS4 w przyszłym roku. PS4 też ma świetne exclusivy np. LittleBigPlanet 3, God of War, InFamous,The Last of Us, Bloodborne, Gran Turismo Sport (premiera w 2016)

  • W targach E3 się nie orientuję

  • Tak po prostu polecam PS4

  • Na 27 listopada? Nie orientuję się. W Biedronce konsolę PS4 sprzedają za 1700 zł

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

trochę jeszcze poszperałem i w zasadzie dalej nie wiem co wybrać. ale raczej będzie to PS4, z nadzieją, że Sony również zdecyduje się na kompatybilność wsteczna. Btw dziś w saturnie z ciekawości przeglądałem gry na konsole i przykładowo GTA V na PS4 jest droższe od GTA V na PS3 o 70 zł?! Oco w tym chodzi? 

Aż tak dużej różnicy nie ma pomiędzy konsolami, PS4 jest troszkę mocniejsze, ale różnicę byś miał ciężko dostrzec.

Po prostu zastanów się, w jakie gry chcesz zagrać i taką konsolę kup. Czy np wolisz serię Halo i Forze na xo, czy np Gran Turismo (jeszcze nie ma ;p), the last of us i inne takie na ps4 (generalnie ps4 więcej jrpg)

 

 PS4 przesyła obraz tylko po hdmi a dźwięk po hdmi lub wyjściem optycznym. Ew. możesz słuchawki do pada ps4 podłączyć.

co do xo http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=977&STR=2 do xo możesz podłączyć dekoder przez hdmi in

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/live-tv/connect-console-to-home-theater

Niestety w grach na konsole nie mam rozeznania, ale nie przepadam za ani sportem, ani wyścigami (no chyba ze grając na konsoli polubię).

Kinect to sensor ruchowy który wykrywa Ciebie i Twoje ruchy, nie potrzeba do tego trzymania czegoś w ręku.

PS Move to że tak powiem taki “kij baseballowy albo magiczna różdżka (bo świeci)” który musisz trzymać w ręku żeby PlayStation Camera wykryła Twoje ruchy. PS Move dodatkowo ma guziczki : Przycisk PS, przycisk Move, kółko, kwadrat, x, trójkąt oraz spust z tyłu zwany przyciskiem T. W niektórych grach ich naciskanie jest wymagane do grania chociaż szczerze mówiąc tylko gry taneczne obsługują Move’a na PS4. Te guziczki się przydawały raczej w grach PS3 np. Sports Champions 2, LittleBigPlanet Move Pack

Wiem co to za technologia, chodziło mi bardziej oto, czy jest sens to kupować. Jednak dziś sprzedawca w jednym ze sklepów stwierdził, że technologia już nie będzie rozwijana, a MS i Sony skupiają się bardziej na goglach VR - ile w tym prawdy nie wiem.