XP 3 czy Vista?

Co radzicie zainstalować? Komputer mam nowy i dobry, ale nie wiem jakiego system zainstalować.

Słyszałem, że z vistą są problemy - tylko jakie (?)

Komputer nowy i dobry mało mówi.

Padaj jaką masz płytę główną, procesor, pamięć, kartę graficzną, zasilacz ??

  • INTEL CORE 2 QUAD Q6600 4x2.4Ghz 8MB FSB 1066MHz

  • GIGABYTE EP31-DS3L ULTRADURABLE

  • 4GB DDR2 800MHz PC6400 DUAL CHANNEL (2x2GB)

  • NVIDIA GeForce 9600GT 512MB DDR3 256BIT PCI-E x16 ; PCI-E x16 2.0 PRZYSTOSOWANA DO SLI

  • ULTRA SILENT 450W 12cm WIATRAK

Tylko Vista a o problemach piszą ci co mają słaby sprzęt albo gdzieś coś usłyszeli lub przeczytali moja Vista działa bardzo dobrze zero problemów chodzi jak burza .Mam obydwa systemy ma dwóch komputerach XP też działa dobrze ale to też sprawa sprzętu . Przy tym co masz tylko Vista.

a ilo bitowa ta vista? bo tam jakies 64 itp. są …

masz ramu 4GB to 64 wtedy będzie widzieć ale to zależy od ciebie czy 32 lub 64

Poczytaj tu

link - viewtopic.php?f=22&t=276909

a która lepsza?

Rzeczywiście komputer nowy i mocny - możesz śmiało instalować Vistę. :slight_smile:

Jeżeli nie czujesz sentymentu do starego oprogramowania, nie posiadasz starych urządzeń, do których zabraknie sterowników, to bierz wersję 64bit.

//EDIT

Wg mnie jest lepsza (adresowanie pamięci to nie wszystko, co potrafi).

Potwierdzam. Zdecydowanie vista. U mnie również chodzi bez zająknięcia. Pokochasz ten system :smiley:

Kolego Google lub forum poszukaj tematu jest ich pełno i poczytaj na ten temat masz internet .

link - viewtopic.php?f=22&t=276909

xp ma mniejsze wymagania na gry i programy ale przy tym ile masz ramu możesz śmiało brać viste

również mam 4GB ramu zainstalowane,a wybrałem system windows xp sp3 32bit, co prawda widzi tylko 3gb, ale mi to na razie nie przeszkadza:)…

system wybrałem głównie z sentymentu do niego, przez dobrych parę lat na nim pracowałem i nie chciałem się przerzucać na vistę, chociaż o tym myslałem.

adrian1991 , jeśli masz dobry komputer, to systemem XP marnujesz jego możliwości.

:lol: a ja mam sentyment do Windows 95, więc używam go na moim 1 GB RAM, no i co z tego, że używa maksymalnie 1/5 całości? (ironia). Używam nowszego systemu (XP)- moim zdaniem “sentyment” nie powinien kierować przy zakupie sprzętu, a zwłaszcza systemu operacyjnego.

Wracając do tematu- Kondipr , twój komputer w pełni obsłuży Vistę- nie warto ładować tam XP- nie wykorzysta możliwości sprzętu. 64-bity, przy 4 GB RAM są opłacalne- chyba, że masz jakiś kilkuletni sprzęt- mogą być z nim problemy

heh:P oczywiście zwróciłem również uwagę na konsekwencje mojego wyboru, czyli m.in. brak możliwości instalacji dx10, tylko 3gb ramu itd., ale jak na razie wszystko śmiga na full detalach, bez żadnych zacięć itp. Jak zacznie mnie niepokoić wydajność komputera, wtedy pomyślę nad zmianą na vistę 64bit:)

Powiem Ci kolego tak: Jeżeli nie dłubiesz w systemie i jesteś przyzwyczajony do starego wyglądu i działania - instaluj XP. Z kolei jeśli kompa masz wyłącznie do gier, przeglądania internetu etc etc. ładuj vistę.