XP 32 czy 64 bit?

Witam, posiadam Core2Duo E6400, Geforce 7600Gs 512 mb

Pytanie wygląda tak: Który system lepiej zainstalować, zastanawiałem się nad 64 bit ale nie wiem jak wpłynie na wydajność systemu, czy będe miał z nim jakieś problemy np: z grami…

Proszę o pomoc ;] z góry dziękuje

Polecam wersję 32 bitową.

Ponieważ nie będzie wtedy żadnych problemów.

W wersji 64 bitowej jest problem z sterownikami i nie każdy sprzęt działa prawidłowo :smiley:

64 bit ma problemy ze sterownikami, a może linux 64 bit?

w linuxa sie nie bawie…

Jeśli nie masz co najmniej 4 GB ramu, to 64bitowy windows nie będzie Ci potrzebny.

64 bit

ze sterami do grafy nie bedzie problemu

poszukaj sterow do twojego sprzetu na necie, jak bedą to śmiało instaluj

32-bit bo… tak! Zainstalujesz 64-bit i usuniesz go po 2 dniach tak jak jakiś user co miał kłopoty z koszem.

Osobiście wybieram 32bity ponieważ kumpel miał 4GB Ram i chciał żebym mu zainstalował 64bitówkę to jak mu zainstalowałem to po 1były problemy ze sterami do Windowsa XP 64bity to od razu wyjął 2GB Ram i prosił mnie żebym mu zainstalował XP 32bity bo go te 64bity {ciach}. Pozdrawiam.

64-bitowy XP w polskiej wersji nie istnieje, chyba że pirackie ale nie wiem ja mam legalnego (32-bit) i sie nie bawię w piraty

Jeżeli nie masz więcej niż 4 gb ramu nie kupuj 64 bitowego systemu. Nie będzie Ci on potrzebny, a może powodować błędy ze sterownikami.

nie wiem…

ja miałem i nie narzekałem

bardzo ładnie chodził

Jeżeli uporasz sie ze sterownikami i dobrze znasz angielski to na 64 bitach możesz tylko zyskać. Oprogramowania 64 jest coraz wiecej, a wydajność procka przy 64 jest o połowę większa. I nie mówcie o jakiś problemach z koszem bo to jest ten sam windows co wersja 32 tylko inaczej skompilowany. Chyba nie myśleliście że pisano go od zera. :stuck_out_tongue:

PS

Windows XP nie obsługuje więcej niż 4 Gb RAM

32 bitowy do 4GB

64 bitowy do 128 GB ( chyba jakoś tak )

Przecież 32bityowy system widzi tylko 3,5GB ramu. A z tego co ty piszesz wynika że system 32bitowy spokojnie obsługuje 4GB

On je obsługuje, ale z przyczyn adresowania innych urządzeń oraz ich pamięci (stąd raz daje 3,25, raz 3.5, a i niekiedy 2.8GB), nie udostępni pełnych 4GB.

Wybierz 32 bity- niektóre aplikacje nie działają pod 64 bity. :slight_smile: