XP 32bit i ramy

Witam,

coś mi się o uszy obiło, że istnieją jakieś “mega paki” do Xpka dzięki którym obsłuży np. 4GB ramu.

Mam 4GB ramu, a chcę powrócić do XP. Co zrobić, aby obsłużyć 4GB ramu?

Jedyne sensowne rozwiązanie problemu braku obsługi 4 GB (lub więcej) pamięci pod XP 32 bit to XP 64 bit. Wszystkie inne sposoby to “protezy”

PS. XP 64 bit oficjalnie i legalnie nie istnieje w języku polskim.

Raczej XP x64… XP 64 bit to inny system. Nie polecam. Swego czasu testowałem wszystkie systemy MS jak leci (mam konto MSDN AA). System ten został porzucony przez Microsoft. Co do tych packów to sobie daruj, to nic nie da, co najwyżej będzie wyświetlało większą ilość RAMu ale system i tak nic z nim nie zrobi. Polecam Viste, Linuksa, albo Windows 7 RC (nie narzekam).

A po co ma mieć możliwość adresowania 4GB, jak do normalnej pracy i tak wystarcza w zupełności 2GB i wszystko co ponad to nie ma znaczenia?

Ja mam XP 32bit, 4GB RAMu, system potrafi zaadresować 3GB, ale i tak korzystam z jakiegoś 1GB, więc niemożliwość zaadresowania 4GB mnie zbytnio nie rusza.

Jak to po co? Skoro ma już te 4 GB ramu to chce je w pełni wykorzystać. Wystarczy, że lubi sobie od czasu do czasu pograć w jakieś nowsze gry i ten dodatkowy 1 GB się może bardzo przydać.

A w każdym bądź razie jedyny sposób aby wykorzystać więcej jak 4 GB ramu, to instalacja 64 bitowy system, bez względu na to czy to XP, Vista, Win 7 czy jakiś Linux.

A może oświecisz mnie i powiesz, które gry wykorzystują ponad 2,5GB pamięci operacyjnej?

nie koniecznie na gry, a może chce sobie serwer z tych 4 GB ramu

a ten mega pack to jak Sidhmor napisał to nic nie da jedynie zmieni ci

w rejestrze kilka liter i będziesz miał szpan że masz 4 GB które i tak nie wykorzystasz

Ja proponuje ci Windows 7 bo jest o niebo lepszy od Visty.

Windows 7 nie jest jeszcze wydany, jest dopiero wersja RC1. A ona może mieć błędy (np. są błędy i braki w tłumaczeniu).

“nie koniecznie na gry, a może chce sobie serwer z tych 4 GB ramu” ja pisałem w odpowiedzi na: “Wystarczy, że lubi sobie od czasu do czasu pograć w jakieś nowsze gry i ten dodatkowy 1 GB się może bardzo przydać.”