XP 64 bit

Witam

Mam pytanie czy opłaca się zmieniac z xp 32bit na xp 64bit ?? Mam procesor athlon x2 6400+ i 4 gb ramu tak jak w podpisie. Jeśli zainstalowałbym xp 64bit to lepiej by wszystko chodziło ? bo procesor tez jest 64bit a na 32 bit mi wykrywa 3,5gb ramu.

XP 64 bit się nie opłaca - nie działa wiele programów, brak sterowników od wielu urządzeń, nie ma legalnej polskiej wersji systemu.

Vista albo Vin 7

Zainstaluj windowsa 7 rc x86 i zobacz czy będzie dobry.

szybciej będzie działać komputer na windows vista lub 7 64bit ??

Dodane 23.05.2009 (So) 8:35

jaką wersję visty zainstalować?? Home Basic 64?? będę używał do grania, przeglądania zdjęć, oglądania filmów i internetu, to dobry wybór??

Totalna bzdura! Nie działają tylko firewall’e i antywirusy przeznaczone dla systemów 32 bitowych, oraz…

dodatek do Doom3 nie chce się zainstalować.

Mit sprzed wielu lat.

Niestety brak polskiej wersji to prawda.

A czy jest tak w ogóle nielegalna polska wersja?

Vista x64 oraz przypuszczalnie Win7 x64 posiadają te same wady co XP x64 poza wersją językową.

Kilka lat użytkowałem XP x64, lecz niedawno wraz z wymianą sprzętu zmieniłem niezawodnego XP x64 na Vistę x64 i poznałem różnice pomiędzy systemami. Wiec wiem co piszę.

Z tych trzech XP jest chyba najszybszy- ściągnij legalną, bezpłatną wersję testową Win 7 http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 53205.aspx i sam sprawdź (nie ma wersji polskiej)

Vista home premium 32 bit wykryje 4gb ramu po wgraniu sp1 ? tak na forum pisało

U niektórych podobno widzi 4 GB ale nie potrafi odpowiednio zadresować a co za tym idzie nie używa pełnej dostępnej pamięci. Z Visty tylko 64 bit nie ma z tym problemu.

Ale to jest system 32bitowy, a nie 64.

jeśli chcesz po prostu więcej ramu mieś to poczytaj o PVE.

jak na wszystkich 64 bitowych systemach nie odpalisz 16bitowych programów, ani 32 bitowych programów modyfikujących system visualnie - crystalxp.

po prostu ten system nigdy nie był wydany w polskiej wersji. Co nie znaczy że nie można kupić angielskiej

ilość urządzeń porównywalna do visty 64.

Siedzę na xp64 bo mimo wszystko cenię stabilność(przeróbka 2k3 server), szybkość (trochę szybszy xp), i prostotę(obsłóga taka sama jak xp).

“Mam pytanie czy opłaca się zmieniac z xp 32bit na xp 64bit ??”

Rozumiem, że pytasz o wydajność, więc powiem, że różnicy w wydajności praktycznie nie ma. Na Twoim miejscu bym poczekał na Win7x64 (Vista mi nie leży), a na razie posiedział na dobrym starym XP. Vista 32bit wyświetli 4GB, ale nie systemy 32bitowe nie potrafią zaadresować pełnych 4GB RAMu.