XP 64 czy Vista 64

Witam! Piszę z takim problemem. Zastanawiam się który system 64 bit sprawuje się lepiej: XP czy Vista? Posiadam teraz Viste Business 64 bit, ale denerwuje mnie jej zuzycie pamieci RAM. Na starcie jest juz 960 mb po odpowiednim wycieciu programow z autostartu. Czy system XP 64 bit nie byl by bardziej wydajny? Oraz do kiedy system XP ma byc supportowany? Prosze o jakies rady i porownania osob doswiadczonych i bedacych w temaci. Dodam, ze posiadam od ponad pol roku viste i nie mam zadnych, najmniejszych problemow. Kolega od roku ma xp 64 bit i tez sobie chwali. Interesuje mnie ogolne zestawienie wad i zalet obydwu tych systemow.

Co do sprzetu, to mam na tyle nowy i mocny komputer, bez bez problemu pociagnie jeden i drugi system.

Z gory dziekuje :slight_smile:

P.S.

Prosze nie pisac o systemach 32 bit, bo zupelnie mnie to nie interesuje…

wymienilem xp na viste bez porownania z xp-kiem czesto

bywaja jakies problemy po aktualizaji komp na viscie wiadomo ,ze musi miec wiecej ramu no i procek podstawa min.5000

Do 2016.

Ja bym wziął XP-64 jest wg, mnie szybszy i wydajniejszy od visty. XP to wzasadzie vista bez zbędnego śmiecia, no oprócz DX 10 i szalenie ekscytującego wyglądu oczywiście :slight_smile: Niektórzy mówią że vista jest stabilniejsza itp. itd., moim zdaniem dobrze zoptymalizowany XP jest nie do zdarcia.

Zobacz jeszcze:

viewtopic.php?f=22&t=308125&start=157

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t115588.html

XP niestety powoli jest przeżytkiem. W dzisiejszych czasach tylko Vista 64, albo poczekać na Windows Seven. Jeśli Vista, to nie wierzyć w opinie, że jest do d… itd. Te opinie piszą ludzie, którzy albo nie potrafią jej skonfigurować, albo wcale przy niej nie siedzieli. :slight_smile: Jeśli - jak piszesz - masz porządnego kompa, to nie żałuj tego RAMu.

Od prawie roku siedzę na Viście 64 Bussiness i jestem bardzo zadowolony :slight_smile: Po wyłączeniu “Superfetch” czyli “Wstępnego czytywania do pamięci” i odpowiednim skonfigurowaniu system śmiga super. Tylko faktem jest, ze zżera strasznie duzo pamieci RAM. Niby mam 4gb, ale na samym starcie system zajmuje 960+ mega :confused:

Domyślam się, że Win 7 będzie o wiele lepszy, zresztą miałem krotka styczność z betą. Niestety trzeba będzie jeszcze poczekać na premierę wersji stabilnej, a potem na moment pojawienia się jej na MSDN, co pewnie trochę potrwa. Dlatego zastanawiałem się, czy nie lepiej będzie poczekać na Win 7, siedząc na XP 64 :slight_smile: Ale widzę, że z Waszych opinii jednak lepiej pozostać na Vista x64.