XP 64bit i steam, działał, nie działa

Witam. Właśnie ostatnio zainstalowałem sobie xp 64 bit żeby sprawdzić jak będzie wyglądała gra w Counter Strike 1.6. Wszystko było ładnie jak grałem więc byłem zadowolony. Niestety next time jak włączyłem komputer to już steam się nie ładuje. Jest logowanie, już prawie się włączył, już ma się w tray pokazywać i nagle proces znika. Uruchamianie w trybie zgodności z XP nic nie dało. Firewall wyłączony. Brak jakichkolwiek informacji w dzienniku. Orientuje się ktoś od czego może to zależeć? Fajnie nawet mi się grało tam więc wolałbym nie wracać na 32 bit.

Zainstaluj sobie Vistę, ablo Sevena 64 bit i sprawdź wtedy czy będzie działało. Jeżeli nie będzie, to nic nie poradzisz na to, bo 64 bitowe systemy już tak mają, że nie wszystkie gry chcą działać…

Hmm… A grzebałeś może coś w plikach Steam albo CS? Czy robiłeś coś ważnego co mogłoby mieć wpływ na grę? Możesz ew. przeinstalować grę.

Witam. Dzięki za odpowiedzi. Visty niestety nie zainstaluje bo nie wytrzymam tego systemu. Co do siódemki to… No cóż, mam:

c2d e4500, 2gb ram i hd 4670 i to chyba trochę będzie za słabe na siódemkę więc wolałbym jak da rade jednak tego xp x64.

Kolega ma ten sam system i wszystko działa. Widziałem też na internecie że innym wszystko śmiga na x64 no i przede wszystkim mnie samemu też śmigało za pierwszym razem.

Cośtam zmieniałem w sterownikach (pozbyłem się catalyst manager i zamiast niego pojawił się Ati Tray Tools), doinstalowałem tego FF Namoroka x64 i chyba to wszystko. Reinstall steam był zrobiony na innej partycji i nic.

Coś mam takie wrażenie jakby po prostu jakaś aplikacja której dodatkowo steam używa się krzaczyła. Coś jak java czy macromedia flash player. Niestety nie wiem czego steam używa.

Są jakieś inne sposoby do diagnozowania problemów oprócz dziennika zdarzeń? Inne sposoby zbierania informacji o błędach? Może zna ktoś od razu solucję na rozwiązanie tego ze steamem?

Seven będzie Ci działać na c2d. Ja ma Pentium IV 3,00 i działa mi bez problemu.

Seven to ostateczność dla mnie - jak nic innego nie zadziała lub nie wymyślą - bo muszę ogarnąć system. Za darmo mi nikt nie da. Jak ktoś jeszcze na coś wpadnie to proszę pisać, z chęcią wypróbuje.

Pozdrawiam.

XP x64 nie jest moim zdaniem udanym systemem. U mnie był może 2 tygodnie jak nie mniej.

Na komputerze o twoich parametrach nie ma sensu instalować systemy x64 (nie, nie ze względu na ram). Na tego kompa mogę polecić XP lub 7 x86, Nie ma sensu pchać się w x64 bo komputer trochę słaby, no chyba że dla szpanu przed kolegami.

Zastanów się nad przesiadką.