[XP + 7] Kopiowanie licencji SLIC OEM do ISO ze strony MS

Mamy w firmie komputery Dell’a i HP, na każdym z nich oczywiście nalepiona licencja. Płyty z XP i 7 mają w sobie trochę Bloatware’u, są niekatulane, no i oczywiście są w kiepskim stanie fizycznym. Mamy dostęp do MDSNAA i z niego pobrane czyste obrazy ISO, z nich chcem instalować systemy.

I tutaj sendo sprawy: Jak wgrać do ISO od MS licencje SLIC z płyt Dell’a i HP? Z 7 nie ma za specjalnie problemu bo JESZCZE da się aktywować przez telefon, ale XP już wypadł z obiegu a część specjalistycznego softu działa tylko na nim.

Nie musisz nic wgrywań na płytę - Serial masz na nalepce ale i tak ci go nie przyjmie. Trzeba dzwonić do Microsoft bo te munery nie są aktywowane. W 7 może pójść bez klucza i aktywuje się z biosu. Ale to zależy?

Wgranie seriala na płytę czy podanie z klawiatury nic nie zmieni

Tu masz dla Della :

https://www.dell.com/support/contents/pl/pl/pldhs1/article/product-support/self-support-knowledgebase/software-and-downloads/dell-backup-solutions/media-backup

A tu masz dla HP
https://support.hp.com/pl-pl/document/c02702747

@darek0107
XPka nawet przez telefon się już nie aktywuję, 7ka to kwestia czasu i będzie to samo.

Nie chodzi o wgranie seriala tylko licencji SLIC, po instalacji porównuje certyfikaty zaszyte na płycie głównej PCta, jak się zgadzają to z automatu jest aktywowany.

@anon47021787
Dziękuje, przydadzą się jako źródła nowych nośników. Niestety nie rozwiązują części problemów z aktualizacjami czy bloatware’m od wydawcy.

Sprawdziłem na VMWare - XP aktywuje się normalnie przez Internet.

Ale Płytką/ISO dodaną do PCta, bądź klucz z MSDNAA z ISO MSDNAA. Instalując z MSDNAA i kluczem z wlepki nie da rady, przyjemniej nie na naszych Dell’ach, HP chyba łapało (7, nie wiem jak XP).

Niekiedy zdarza się, że na laptopach albo komputerach gotowych klucz licencyjny na naklejce to nie jest ten sam klucz co został użyty do aktywacji systemu - duzi producenci mają zezwolenie od M$ na taki numer aby nie musieć aktywować każdej sztuki z osobna. Należy odczytać właściwy klucz aktywacyjny za pomocą jakiegoś narzędzia - np. ProduKey z pakietu Nirsoft.

Ale on chce czysty system
Win 7 można legalnie aktywować tym
https://www.download.net.pl/jak-legalnie-aktywowac-windows-7-na-laptopie-bez-klucza-z-naklejki/n/11674/
MS licencje SLIC można przekopiować na plytę z czystym WIN za pomocą UltraISO ale trzeba mieć płytę od tego komputera żeby wiąć te pliki. Ale to jest bez sensu. Ja instaluje z czystej płyty jak masz nalepkę z kodem XP. Do 7 kod jest z biose i wystarczy użyć tego powyżej jak jam sie nie aktywuje
Ale żeby wrać SLIC trzeba wyciągnąć właściwy klucz z biosu a nie ten z nalepki

@darek0107
Pamiętasz może jakie pliki odpowiadały za SLIC w XP i 7? Dzięki za link, przetestuję ale zapewne w domu bo w pracy chyba nie przejdzie ta metoda.

Odnoście XP - przenieś licencję z działającego laptopa programem https://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore
Tylko musisz zainstalować taki sam system jak miałeś
To jest oczywiście legalne.
Od 7 przeczytaj
http://skrip.pl/reinstalacja-windows/
stworzenie nośnika z certyfikat.xrm-ms jest skomplikowane i musiał bym pisać dużo jak to zrobić i nie wiem czy byś sobie poradził
Masz legalne systemy to przekopuj licencje puki komputery działają i tyle

Windows 7 OEM License Installer <- Z Dellami w firmie nie daje rady niestety, sprawdzę resztę.

Gdyby ktoś jednak miał jakiś artykuł jak przygotować taki obraz ISO to byłoby super.