Xp a udostęnianie netu na win98?

Witam, mam pytanie czy można udostępnić internet z komputera na którym jest xp na komputer z win 98? Mam komputery połączone dwoma kartami sieciowymi sieć działa, na tym z xp mam dwie karty jedna do sieci lokalnej a druga radiowa do łączenia z internetem. Przeprowadziłem udostępnianie za pomocą płyty instalacyjnej z XP na komputerze z win98 jednak netu nie mam udostępnionego. Jestem laikiem i nie wiem czy połączenie do internetu pomiędzy tymi komputerami jest możliwe jeżeli tak to proszę o wskazówki. Licząc na pomoc pozdrawiam.

Tego nie bardzo rozumiem.

Generalnie i ogólnie - tak:

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

Żeby było prościej to tak- we właściwościach zaawansowanych radiówki zaznacz “zezwalaj innym…”, druga sieciówka otrzyma IP 192.168.0.1.

Na 2 kompie ustaw automatyczny przydział IP i sprawdź. Jak nie idzie to wpisz IP np 192.168.0.2 adres podsieci taki jak w drugiej sieciówce brama i DNS to IP radiówki powinno śmigać :smiley: No i wyłącz firewall w XP! Potem dopiero sprawdź czy z włączonym też chodzi.

Pisz czy pomogło!

Preapraszam za zwłoke w odpowiedzi:

druga karta została zmostkowana pokazany mostek sieciowy, jest jak zmienic te ustawienia w mostku sieciowym?