XP - aktualizacja systemu

Witajcie! Mam laptopa na którym (od dołu) była naklejka COA, niestety klucz uległ rozmazaniu (co jest logiczne podczas przemieszczania komputera). Przed instalacją specjalnym programem sprawdziłem klucz produktu. Wyskoczył… Zapisałem…

Przy instalacji klucz została przyjęty, ale przy aktualizacji… Niepoprawny… Dzwonię do MS… Piracki OS… Zaskoczyli mnie mam legala… 30 dni minęło… Dzwonię ponownie… Słyszę…

“Windows instalowany z innej płyty powinien być aktywowany z klucza z opakowania (na obydwu komputerach jest home edition) (do laptopa nie była dołączona żadna płyta, ale została mi ze starego kompa)”

Dobrze… komputer ma mój kumpel, ale… On oddał go do naprawy a ja nie posiadam komputera! !!

Co robić??

Czy czekać na zwrot kompa z naprawy??

Czy może … da się coś zrobić??

posiadasz jakiś dowód zakupu laptopa czy windy ?

Mam całe pudło acer’a. Instrukcje wersje testowe, wszystko co było w pudle przy zakupie

Dodane 05.06.2011 (N) 21:53

próbowałem alt+f10 przy stracie (eRecovery) ale też nie działa

Dodane 05.06.2011 (N) 21:56

no i pozostałości po kluczu COA (tj. atykieta ze zmazanymi literami)

Jeżeli masz dowód zakupu komputer+oem xp, to nie powinni robić sobie jaj tylko wygenerować nowy klucz. To z jakiego nośnika instalujesz jest nie istotne, zawsze możesz powiedzieć że oryginalny uległ zniszczeniu i zainstalowałeś z nośnika legalnego (bo masz np. drugi komputer w domu z win xp oem). Tak na marginesie, jeżeli xp był preinstatolowany na komputerze to odczytany klucz nie naddaje się do aktywacji. Oprócz klucza należało skopiować plik oembios.bin, oembios.dat, oembios.sig z kataloguC:\WINDOWS\system32 oraz plik oembios.cat z katalogu C:\WINDOWS\system32\CatRoot{F750E6C3-38EE-11D1-85E5-00C04FC295EE} i po instalacji wkleić je z powrotem za pomocą konsoli odzyskiwania.

#-o to już się chyba bardziej opłaca czekać niż jechać do media (po za tym bez paragonu mi chyba nie przyjmą) :?:

Sugeruję abyś zadzwonił ponownie do MS. Klucz który odczytałeś nie był nie prawidłowy, był to klucz preinstalacyjny.

pytałem się kumpla i powiedział to samo, dzięki

Dodane 06.06.2011 (Pn) 18:54

Dzięki, klucz działa poprawnie. Skopiuje i powinno działać dam znać potem

Dodane 07.06.2011 (Wt) 15:05

Linux mi go wklejił, ale niestety nie działa.