XP-Błąd dźwięku i zmiana wyglądu paska zadań

Witam!

Od jakiegoś czasu miałem problemy z Windowsem XP (3 miesiące),ale dopiero wczoraj zdecydowałem się na przeinstalowanie systemu, niestety to nie pomogło… Problem wygląda następująco:

Po jakimś czasie od uruchomienia peceta(na ogół po 1 godzinie,czasem nawet 15 minutach) wyskakuje mi błąd Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078 i oczywiście dźwięk wtedy przepada i niema go wcale(Jednak po ponownym uruchomieniu Windowsa, dźwięk znów działa ale po jakimś czasie błąd się pojawia znowu i wracam do wyjściowej sytuacji że dźwięku nie ma). Na dodatek innym zjawiskiem jakie pojawia się na komputerze jest zmiana wyglądu paska zadań i większości okienek ze stylu XP na takie jakie były w Windowsie 98 (porostu na stałe pasek zadań i te inne okienka zmieniają wygląd na taki stary szary jak z 98). Chciałem dodać, iż problem występuje mimo dwukrotnego przeinstalowania systemu operacyjnego, i to dwóch innych kopi XP (czyli wychodzi na to że niezależnie jaki XP zainstaluje i tak problem jest). trzecim zjawiskiem jakie zauważyłem jest występowanie żółtego znaku zapytania w Menedżerze urządzeń przy other devices–Ethernet Controller. Ostatnią rzeczą jest fakt, iż w Evereście w zakładce-Komputer-DMI pojawia się żołty wykrzyknik o komunikacie iż dokładność danych DMI nie jest pewna.

Chciałem dodać, iż przy innych sterownikach nie zauważyłem żadnych innych znaków zapytania czy wykrzykników. Bardzo proszę więc o jakiekolwiek sugestie, mogące pomóc mi w usunięciu tego przykrego problemu.

Wkleję krótką ogólną specyfikację mojego komputera zaaportowana przez Everesta:

Komputer:

Typ komputera ACPI Multiprocessor PC

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 2

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz (8 x 333)

Nazwa płyty głównej DFI Infinity P35-T2RL (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake P35

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Award (08/23/07)

Port komunikacyjny Communications Port (COM1)

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek ALC885/889A @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Karta sieciowa GL2422VP (10.20.1.40)

DMI:

DMI: producent BIOS’u Phoenix Technologies, LTD

DMI: numer wersji BIOS’u 6.00 PG

DMI (system): producent OEM

DMI (system): nazwa OEM

DMI (system): numer wersji OEM

DMI (system): numer seryjny OEM

DMI (płyta główna): producent DFI Inc.

DMI (płyta główna): nazwa INF P35-R

DMI (płyta główna): numer wersji 1.0

DMI (płyta główna): numer seryjny

DMI (obudowa): producent OEM

DMI (obudowa): numer wersji OEM

DMI (obudowa): numer seryjny

DMI (obudowa): metka środka trwałego

DMI (obudowa): typ Desktop Case

DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd4 / 2

Pobierz wszystkie sterowniki do Twojego komputera, bo na pewno nie masz ich do karty sieciowej (to ten Ethernet Controller).

Jeśli będziesz miał z tym problem zainstaluj program Driver Magican, który sam wyszuka i poda link (tylko w pewnej wersji) do najnowszych driverów.

Dzięki za radę. Uaktualniłęm tym programikiem kilka sterowników i ten problem z Ethernet Controller zniknął. program ten wykrywa że powinieniem uaktualnić sterowniki dźwięku do mojej karty ale za nic w świecie nie idzie ich pobrać, bo w okienku pobierania pojawia się komunikat abym podał adres ftp i hasło( których oczywiście nie znam) :((

konkretnie z tego adresu nei da sie pobrać sterownika bo prosi o hasło… ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_R213.exe

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Pobierz tą paczkę :arrow:

http://rapidshare.com/files/206052291/luna.zip.html

rozpakuj i przenieś plik i folder do lokalizacji C:/Windows/Resources/Themes.

Potem PPM na pulpit->Właściwości->Wygląd->Styl systemu Windows XP.

Sterowniki do karty dźwiękowej znajdziesz na stronie producenta płyty głównej. Musisz znać model i producenta płyty głównej w twoim komputerze. Jeśli jest to Gigabyte to tutaj w pole wyszukiwarki u góry wpisujesz model płyty głównej, np. GA-P35-DS3R i klikasz Znajdź. Model płyty głównej możesz sprawdzić programem Everest.