[XP] Blad ladowania systemu operacyjnego, nie dziala plyta

Witam!

Kilka miesiecy temu postanowilem zainstalowac Linuksa. Przeznaczylem na to pewna partycje a nastepnie zainstalowalem XP. Porzucilem Linuksa na tamtej partycji i juz pracowalem na XP, ktory byl na C a na D mialem pliki przeniesione z Linuksa (odzyskiwane). Dzis postanowilem sformatowac dawna partycje, na ktorej byl Linux. Pozaznaczalem jakies tam opcje i kliknalem. Przez kilka sekund przejechal niebieski ekran z jakimis danymi i komputer zaczal odpalac sie na nowo. Ale oczywiscie wywalilo blad przy ladowaniu “Blad ladowania systemu operacyjnego”. Kolega podpowiedzial mi, ze moge z plyty XP wlaczyc konsole odzyskiwania i wpisac tam jakas komende fixm~(nie pamietam dokonca). No to zadowolony wkladam plyte, laduje sie na tym niebieskim tle pliki i nagle wlacza sie czarny ekran i migaja “podloga”. Po chwili na ekranie widze blue screena i, ze usluga plug and play wykryla problem z jakimis sterownikami. Moglem przejsc zaawansowanego menu ale niestety jakims cudem wysiadla klawiatura i myszka (wylaczyly sie, przez co nie moglem kliknac F8). Tak bylo z plyta, od innego komputera. W koncu znalazlem plyte od konkretnego komputera i ta sama sytuacja. Dodam, ze XP byl instalowany z jeszcze innej plyty. Teraz siedze na Linuksie (ten wirtualny czy cos).

Mam pytanie, czy wiecie co moge jeszcze zrobic aby dostac sie do konsoli odzyskiwania lub jakies inne wyjscie? Czy zadziala plyta z Win 7 do wlaczenia tamtej konsoli (kolega moze mi porzyczyc)? Z gory dzieki.

Błąd ładowania systemu operacyjnego?

Czyli co xp zaczyna ci się ładować?

Czy to może komunikat z bootloadera linuxowego?

Jesteś w stanie to określić, to dość istotne.

Kumpel mowil, ze moze to miec zwiazek z bootloaderem Linuxa.

I jeszcze mala poprawka, napisalem o F8, systme awaryjny w ogole mi nie dziala. Nie chce sie wlaczyc.

Dlatego mialem wlozyc plytke od XP, uruchomic konsole odzyskiwania ale Plug And Play wywala blad o jakims sterowniki (STOP blabla).

Czytalem, ze mozna wylaczyc buforowanie etc. ale nie wiem jak to zrobic.