XP błąd przy instalacji na maszynie wirtualnej

Witam,

posiadam laptopa IBM Lenovo Z61m i chciałem na nim postawić wirtualny system tzn XP lub 7

Zainstalowałem sobie po kolei 3 maszyny wirtualne a mianowicie:

  • Virtual PC

  • VM Player

  • VirtualBox

i na każdej z tych maszyn przy próbie stawiania systemu wyskakiwał ten sam błąd że brak jest jakiegoś pliku asms na dysku D

W sumie sam dysk pomimo formatowania nie był widoczny pod macierzystym systemem a przy instalacji przechodził on tylko same formatowanie.

proszę o pomoc!

Płyta z xp w 100% sprawna tak samo z 7

mck2 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

http://support.microsoft.com/kb/311755/pl

Przepraszam zapomniałem dodać że rozwiązanie z microsoftu nie działa przy próbie włączenie regedit.exe z konsoli jest odmowa

a masz prawa do uruchomienia regedit? jeśli tak to polecam kaspersky trial 30 dni, przeskanuj kompa

Na laptopie mam jedno konto Admina

Wirtualna maszyna pozwala sformatować dysk ale na początku przy instalacji so wyskakuje ten błąd komp jest czysty niedawno stawiany xp

no masz prawa admina i nie możesz uruchomić regedit? to jest to moim zdaniem trochę podejrzane, ja od razu bym przeskanował komputer

Na laptopie mogę go uruchomić

ale nie mogę go uruchomić tylko pod maszyną wirtualną Shift+F10 podczas gdy ten błąd się pojawia takie są rady w suuport.microsoft więc problem dotyczy wyłącznie maszyny wirtualnej

raczej pliku iso, z którego instalujesz system na maszynę wirtualną, albo problem z przejęciem przez maszynę wirtualną dysku cd-rom, sprawdź, a jak nie pomoże to polecam zrobić obraz płyty iso i instalować z obrazu

instaluje z obrazu :slight_smile:

zrobiłem to jeszcze raz aby móc wrzucić info o błędzie jaki mi się pojawia:

"

Error:

SXS.DLL: Syntax error in manifest or policy file "D:\I386\asms\10100\MSFT

\WINDOWS\GDIPLUS\GDIPLUS.MAN" on line 4.

***

Error:

Installation Failed: D:\I386\asms. Error Message: The device is not ready.

***

Fatal Error:

One of the components that Windows needs to continue setup could not be installed.

The device is not ready.

"

to wygląda na uszkodzony obraz iso

ok spróbuje zrobić nowy i dam znać jak poszło :slight_smile:

Dodane 17.02.2011 (Cz) 15:06

Witam,

udało mi się rozwiązać problem i zamiast wskazywania obrazu płyty wskazałem po prostu płytę.

Zainstalowałem VM VirtualBox i jak narazie instalacje przebiega bez zarzutu