[XP] Błąd przy instalacji

Witam!

Włączam mojego super laptopa HP Pavilion dv9700

hp-pavilion-dv9700.jpg

Wkładam płytkę instalacyjną (XP Profesional SP2).

977c3906.jpg

Naciskam dowolny klawisz aby spowodować rozruch CD.

d71e1dd9.jpg

Tuż po wczytaniu płytki wciskam magiczny klawisz F6, aby zainstalować XP na dysku SATA.

1c4e97c6.jpg

I teraz mam bardzo poważny problem!

Otóż Mam taki oto tekst:

I co teraz nie nacisnę wyskakuje mi błąd że nie mogę zainstalować XP :confused:

Laptop ma stacje dyskietek! Ale ja nie mam dyskietki do dysku SATA! Jak to zainstalować? Prosze o konkretne linki! I czy prawdą jest, że można zainstalować stery z pendrive? Czy musz z dyskietki / integrować stery programem nLite?

Proszę o pomoc!

normalka. sa 2 mozliwości. skopiuj na ubs (pena) drivery do dysku s-ata i podczas instalacji chyba wciska sie F6 zeby wybrac sterowniki i wtedy wskazac na pamiec usb i je zaladuje. prostszy sposob to przestawic w biosie sterownik do dysky twardego z (AHCp -chyba tak nie pamietam dokladnie dziala bo tak robie w pracy) na ATA i instalacja pojdzie mormalnie. po instalacji nic nie zmieniaj. No chyba ze chcesz to zainstaluj stery do s-ata. koniec :slight_smile:

Nie rozumiem :confused: ożna dokładniej ;> Prosze o stery do mojego laptopa! Sam ich nie mogę znaleźć :confused:

sa na stronie hp. ewentualnie odpal everesta i zobacz co masz za sprzet w srodku i google.pl stary jesli nie potrafisz wejsc do biosu i przelaczyc jedyny sterownik do dysku twardego to … jesli nie f6 to cos podobnego. zintegruj sterowniki z plyta instalacyjna xp(program nlite)

No tylko jak naciskam DEL to mi nie chce wejść do BIOSU :confused:

stary do biosu w lapku wchodzi sie przez F2 !!

  1. Czyli co mam dokładnie wciskać aby zainstalować bez sterów? :confused:

Proszę o dokładne napisanie np F2 potem wybierz coś tam, wciśnij coś tam zmień z tego na to itd!!

  1. Jak wybrać stery z USB?

Robię tak:

  1. Podpinam Pendrive pod USB (stery są na Pendrive luźno, nie są w żadnym katalogu)

  2. Podczas instalacji wciskam F6

  3. Wciskam ENTER

  4. Wybieram szybkie formatowanie NTFS

  5. Jak już jest 100% i ma się przełączyć na okno wgrywania XP pokazuje mi komunikat z błędem 0x0000007B i w nawiasie jakieś liczby

Uruchom bios kikając klawisz F10 (tak jest przynajmniej w moim modelu - nazwa w podpisie) zaraz po zgłoszeniu się pierwszego ekranu po uruchomieniu laptopa - na tym ekranie powinna pojawić się informacja o klawiszu umożliwiającym edycję biosu (u mnie jest to tekst: “F10 - ROM based setup”).

Poszukaj w biosie opcji Nattive SATA, jeżeli ją znajdziesz - zamień na DISABLE, i zainstalujesz xp bez dyskietki i USB.

Nie mam czegoś takiego jak ROM based setup ;( Można coś więcej ?

Bardzo proszę o pomoc!

Mój sprzęt ma 5 lat, więc od tego czasu mogło się dużo zmienić, jeśli boisz się wcisnąć F2 lub F10 przy włączaniu laptopa (niepotrzebnie) - ewentualnie, postaraj się o jakieś zdjęcie tego pierwszego ekranu, to spróbujemy z niego się zorintować jak włączyć bios,

poza tym podaj skąd masz sterowniki, które umieściłeś na pendrive.

Ehhh…nie mogę tego zainstalować syfu!

Wciskam F10 - pokazuje mi się:

System time [i tu godzina]

System date [i tu data]

Notebook model

itd ;]

a na górze mam:

Main Security Diagnostics System Configuration Exit

Nie idzie :confused: Instalowałem 3 razy! I nic! Po formacie dysku i przejściu tego ładowania (w takim dziwnym ekranie do 100%) restartuje mi kompa i wychodzi na to, że dysk się nie sformatował i zaczyna wgrywać się XP, ale po restarcie jak włączam to jest tak jak było ;(

OT --> Kosz

Problem jest oczywiście jeśli masz komputer z innym systemem niż XP i chcesz wgrać legalnego XP z oryginalnego nośnika MS zamiast np. Visty.

Możesz załatwić sobie płytkę HP z systemem XP od Kolegi, który ma Paviliona starszego niż Ty i ma XP lub…

Są dwie pewne metody:

Pierwsze to musisz mieć 100% sterowniki dedykowane do konkretnego komputera: SATA drivers ze strony producenta. Ewentualnie jeśli nie ma to ze strony producenta chipsetu.

  1. Jest programik, który pozwoli Ci dograć sterowniki obsługi dysków SATA do Twojej kompilacji Windows ( oczywiście na nowej płycie kopii)

Wtedy Instalator bez problemu zobaczy Twój dysk i dalej jak przy zwykłej instalacji.

  1. Podpinasz do komputer zewnętrzny napęd FDD na USB. Wrzucasz sterowniki na dyskietkę. W momencie ładowania sterowników potrzebnych do instalacji będzie chyba F6 - wybierz inne coś tam coś tam. Windows dalej będzie ładował swoje. Następnie nie zgłosi błędu, że nie ma dysku, tylko pozwoli Ci wybrać sterowniki z dyskietki ( sam musisz wybrać właściwe ). Jak wszystko zagra to przejdzie do ekranu licencji, wciskasz f8 żeby kontynuować określasz partycje itd., a Windows się pięknie zainstaluje :slight_smile:

A ja nie mam dyskietki…