XP - BlueScreen przy instalacji

Otóż z powodu padniętego dysku byłem zmuszony zainstalować od nowa system na dysku używanym głównie jako magazyn. Partycja była wolna gdyż miałem na tym dysku wcześniej właśnie system XP.

Instalacja niby idzie normalnie, ładnie. Dochodzi do resetu komputera aby przejść do trybu Graficznego.

I tutaj pojawia się problem gdyż pojawia sie BlueScreen informujący problem z dyskiem ( lub sterownik dysku (?) ). Najśmieszniejsze jest to że biorę płytkę instalacyjną Windowsa 7 i instalacja idzie bez najmniejszego problemu. System chodzi bez najmniejszego problemu.

Płyta na pewno jest działająca gdyż na innym komputerze była przeprowadzona instalacja ( testowo )i chodził bez problemu.

Proszę o pomoc gdyż siedzenie na Windows 7 z prockiem AMD Sempron 1.6 GHz to męka ;c

Wszelkie informacje które będą jeszcze potrzebne zostaną dodane po napisaniu co jeszcze nam dać.

Dysk Samsung HD160JJ SATA

Sprawdź czy w biosie nie masz włączonego AHCI dla SATA (ustaw IDE).

Podaj model płyty głównej.

Musisz dorzucić do instalki programem nlite sterownik do SATA, ewentualnie ustawić w BIOS setup tryb pracy kontrolera na native IDE, czego nie polecam, ponieważ siłą rzeczy zrezygnujesz z takiego dobrodziejstwa jak NCQ co niestety spowolni dysk.

Gigabyte GA-K8T800Pro

falcon89 , A mogę wiedzieć gdzie to znajdę ? Przeszukałem cały BIOS i nie widzę ;c

http://obrazki.elektroda.pl/7719273300_1345288938.jpg

To co jest w czerwonej ramce i podświetlone na czerwono zmień na IDE, lub za pomocą nLite (instrukcja) zintegruj sterownik SATA (link) z płytą instalacyjną XP.

Co będzie bardziej funkcjonalne oraz opłacalne ?

Zmiana czy integracja ?

Jeśli chcesz się bawić w integracje to zintegruj.

Lepsza jest integracja, ponieważ wyłączenie AHCI odbija się negatywnie na wydjaności dysku…

przede wszystkim chodzi o prędkość zapisu i odczytu danych z dysku na IDE twój dysk jest wolniejszy niż w trybie AHCI ( SATA)

Poza tym jeżeli twój dysk jest nowy powinien obsługiwać technologie NCQ która działa własnie w trybie AHCI (SATA) i pozwala uzyskać większą wydajność podczas dużych obciążeń, zmniejszając przy okazji mechaniczne zużycie dysku

Integracja sterownika sata to nic trudnego w nlite i wypalenie płyty to max 10 min