XP brak dostępu do katalogu administratora

Miałem kompa, na nim 3 konta administratorów + 1 główny przy trybie awaryjnym. Na swoim założyłem hasło, tak, że z innych kont nie można było zobaczyć plików które mam na np. pulpicie (c:/document~/nazwa konta). Windows siadł i kupiłem wreszcie nowy komputer. Teraz chciałbym odzyskać dane z mojego profilu, te co mam na pulpicie, jednak jeśli podłączę stary dysk jako slave pod drugi komputer i chcę wejść na pulpit przez mój komputer wywala “Brak dostępu”.

  1. Nie zaloguję się na ten profil bo Windows siadł.

  2. Nie sformatuję dysku bo stracę te dane.

Idzie jakoś wyłączyć hasło na administratorze na dysku slave? Umiem wyłączyć hasło, ale gdy jestem zalogowany na innego administratora z tego samego dysku.

Proszę o pomoc.

Nie! trzeba się logować! Wyłączasz kompa podłączasz dysk i tam powinien wyświetlać się dodatkowe partycje!!

A z poziomu LiveCD jakiegoś Linuksa?

Jak zamontujesz dysk (NTFS?) to również będziesz miał dostęp do plików z windy.:mrgreen:

Może wystarczy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Jak nie bawiłeś się w jakieś szyfrowanie plików, mając podpięty dysk do innego kompa i będąc na koncie z uprawnieniami admina przejmij interesujący cię katalog na własność:

http://technet2.microsoft.com/WindowsSe … x?mfr=true

edit: Leon$ mnie uprzedził, ale może link się przyda.

Dzięki, sprawdzę to jutro gdzieś jak będę u kumpla bo z nowego kompa nie chcę zrywać plomb, aby nie stracić gwarancji.

Partycje się wyświetlają, ale nie wejdę na te konto ponieważ Winda na tym dysku siadła, mogę to zrobić z poziomu innego systemu operacyjnego jak już.

@Leon$ i Dareks8

Czytałem o tym sposobie gdzieś na necie, lecz kumpel nie ma tej opcji, ja na tym kompie mam. Możliwe, że opcja została wprowadzona tylko do Professional, albo SP2, a on ma Home bez Service Packa.

No chyba, jeśli to coś da, to zainstaluję mu SP2, albo skorzystam z innego komputera.

@gugu007

Oba dyski są oczywiście NTFS, ale katalog od tego konta jest blokowany bo założyłem na konto hasło, oraz zaznaczyłem tą opcję:

prywatnept0.jpg

W xp home wejdź w tryb awaryjny i po kolei wykonaj to o czym pisał Leon$.

Oczywiście wszystko robisz z dyskiem podpiętym pod inny komp.

Możesz też jak radził Crop spróbować live Cd np. Slax-a.

Dzisiaj bym to zrobił i nie zawracał wam gitary, gdyby ta opcja była dostępna, jutro to sprawdzę, jeszcze raz dziękuję.

Ahh, Leon$ napisał "

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym", niestety nie doczytałem do końca.

Okej, dzięki, można zamknąć.

Dopiero zauważyłem tego screna. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest związane z szyfrowaniem katalogów. W takim przypadku nie wiem czy odzyskasz dane. Raczej w domowy sposób nie.

Dodałem go później :))

Czyli będę mógł to wykonać czy raczej ciężko? :?

Podziałało, THX wszystkim.