XP: brak karty sieciowej, brak bluetootha i mało RAM

Hej

Jestem kompletnym laikiem w kwestii komputerów i mam problem z moim XP Bardzo proszę o poradę w rozwiązaniu problemu 

Intel R Pentium R M

procesor 1.70 GHz 992 MB RAM

 

Po pierwsze, ma mało pamięci RAM i boje sie ze jak zainstaluje sobie Windowsa 7 to kompletnie padnie

Chciałbym więc dodać 1GB RAM ale nie wiem z jakiej firmy kupić żeby wyszło tanio. Polećcie coś proszę

 

Po drugie, nie ma on tych kart sieciowych wifi wlan a wiec nie ma wbudowanego bluetootha ani nie mogę się podłączyć do neta przez kabelek. 

Czy jeśli kupie sobie adapter Bluetooth micro z usb oraz  karta sieciowa USB TP-LINK TL-WN725N to załatwie w ten sposób problem? 

Sprzęt wiekowy i sama rozbudowa ram na pewno nie pozwoli na komfortowe korzystanie z win 7. Zapewne nie ma też na niego sterów oficjalnych. Procesor jednordzeniowy i w dodatku całkiem przestarzały więc nawet korzystanie z neta będzie małym wyzwaniem. Modelu sprzętu nie podajesz więc pamięć RAM cieżko doradzić, ale wstępnie powinna tam być pamięć DDR2 So-dimm.

Co do wifi i bluetooth, jeśli nie są wyłączone to tak rozbudowa o dongle USB doda taką funkcjonalność.