XP czy 7?

Mam zamiar robić format laptopa i zastanawiam się czy zostać na XP czy przejść na 7. Rzecz polega na tym że jest on dosyć stary a mianowicie:

  • Core 2 Duo @ 2.00GHz

  • 2GB Ram’u

Chciałbym wiedzieć, który system dał by mi większą wydajność (podczas grania), nie interesuje mnie czas uruchamiania albo zamykania systemu. Jeśli ma ktoś doświadczenie ze starym złomem takim jak mój lapek to prosiłbym o poradę.

Na Windows 7 trochę mało ramu. Dlatego powinieneś zostać przy XP, choć nie jest już on wspierany. Z drugiej jednak strony u mojego kuzyna na Athlonie x2 4000+ i 2 gb ramu Windows 7 32bit chodzi dość płynnie.

Miałem testowo Siódemkę przy 2GB RAMu i zdecydowanie była to za mała ilość (przy golasie nie ma większych problemów ale weź tylko doinstaluj z kilkanaście aplikacji). Nie ma sensu ładować na ten sprzęt Siódemki, XP`ek jest tu wystarczający.

Brak wsparcia aktualizacjami starszego sys`a w tym przypadku nie jest liczącym się argumentem.

Cześć,

Skoro priorytetem jest dla ciebie wydajność w grach to zostań przy Windows XP.

Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, no ale:

  • Win 7,

  • dodać RAM (chociaż 1GB - jak jest jeden slot całkiem wolny, to 2GB). Znając życie, to DDR2 ‘laptopowy’.

Bez wątpienia zainstaluj sobie system windows xp professional ponieważ przy grach będzie miał więcej dostępnej pamięci ram.