Xp czy Vista

Witam. Jaki system polecicie mi do tej konfiguracji: core 2 quad Q6600 4x2,4 GHz, 4gb ram geil, Geforce 8600GT 512MB, 500gb sata? Komp ma być do gier.

Więc będziesz raczej na nim grał w te nowsze gry (które mają najwyżej rok), więc z taką konfiguracją bierz Viste.

Pozdrawiam.

mam podobny komp jednak 2gb ramu i karta porównywalna do Twojej z serii Ati.vista chodzi bardzo dobrze na takim sprzęcie więc ją bierz jak najbardziej jednak ja mam w wersji 32 bity a Tobie polecam 64 bit żeby cały ram wykryła.dodam, że u mnie na viście pomimo 2 gb ramu chodzą bardzo dobrze gry np. fear combat-darmowy chodzi na max detalach+wygładzanie 2x bardzo dobrze i szybko się wgrywa.aha pamiętaj po instalacji visty aby zainstalować directx 9.0 march 2008.

Z racji na ram to Viste 64-bity…

Tylko że proc chyba będzie 32 bitowy.

Dla tego kompa polecam zainstalować XP i Viste. XP dla starszych gier, a viste ?? Dla ozdoby. Zresztą po pewnym czasie będziesz chciał się jej jak najszybciej pozbyć. :slight_smile:

Na początku 2007 roku wszyscy byli za xp. Teraz już powoli kierują się w strone visty.

Na pewno 64bit.

Skoro pytasz to rozumiem że chcesz legala. Zainstaluj Viste 64bit i XP 64bit (masz po 30 dni do aktywacji systemu) i sam się przekonasz. Ja tak zrobiłem, wywaliłem XP i zakupiłem Vistę, nie narzekam.

ATI , tak właśnie mówią Ci co nie mieli Visty i zazdroszczą innym.

Vista jest lepsza od XP, ale do tego trzeba mieć odpowiedni komputer i umieć go po ustawiać.

paracik , sam od roku używam Visty i muszę powiedzieć, że nie jest tak różowo jak mówisz. Ja z nią nie miałem problemów, ale ja to ja, wiem co i jak. A weź tu taką bidulkę co pierwszy raz kompa dostała pod choinkę, wcale tak fajnie nie jest. Pewnie zaraz powiesz, że każdy system ma wady i zalety - to jest prawda i z tym trzeba się pogodzić. Uważam, że na chwile obecną warto mieć dwa windowsy, xp i vistę. Warto je również instalować w taki sposób, aby ewentualne później usunięcie Xp-ka nie ingerowało zbytnio w rozkład i efektywność wykorzystania partycji.

Viste miałem przez ponad rok i jej nie polecam. Co to za system, który tylko ładnie wygląda, a tak mocno obciąza kompa i wymusza jego rozbudowę. Na Viście nie dziala wiele gier, co jest naprawdę denerwujące. Ja z vistą miałem same problemy, aktualizacje nie działały, ciągle zawieszał się explorer.exe, avira sama się wyłączała i inne. Z radością wróciłem do XP z visty, którą kiedyś chwaliłem.

Jeżeli masz kompa tego co w podpisie to rzeczywiście Vista mogła sprawiać problemy. Ale na lepszym kompie i przy dość dobrej znajomości kompa Vista nie sprawia kłopotów… Sam mam Viste od ponad roku i jak do tej pory raz mi się zawiesiła… Oczywiście są problemy z niektórymi sterownikami, czy też urządzneniami, ale jak się pokombinuje to działa :slight_smile:

Co do gier to rzeczywiście zdarzają się starsze gry, które nie chcą sie w ogóle opalić… Lecz ja osobiście spotkałem się tylko z jedną…

Widziałem viste w Media Markcie. Facet pokazał już odpaloną.Nie miałem przekonania do visty.Ale teraz ją polecam a sam mam XP.Na moim kompie vista nie pójdzie.Vista jest ładna i z tego co ten facet mi powiedział viosta jest super.POLECAM

Zainstaluje przy najbliższej okazji.