Xp czy wykryje sam dysk 200 gb

(Grzesiek82) #1

mam juz jeden dysk 80 gb i hcce kupic drugi 200 gb do kieszeni. czy xp sam go wykryje czy bede cos musial ustawic.

(Damian) #2

To zależy od kilku rzeczy!

-Czy twoja płyta główna obsługuje owy dysk??

-Czy dysk jest na interfejsie SATA??

(Xiao19) #3

powinien wykryc, raczej XP ,

martw sie czy niebedziesz musial UPDATE BIOSU robic, chodz to tez niejest problem; teraz nawet gdy podczas wgrywania

BIOSU wylacza prad i tak jest mozliwosc wgrania go od poczatku.

Nowe plyty i Flashe zostawiaja dwa sektory starego BIOSU zeby mozna bylo zawsze cofnac nieudana procedure niezostaje jak kiedys to mialo miejsce nadpisanie nowego BIOSu calkowiecie w pamieci.

(Grzesiek82) #4

dysk jest an serial ata. jeden juz mam na ata. a plyta jest gigabyte 865 pe i robilem update biosu w lutym

(system) #5

To teraz wystarczy tylko przekonać się osobiście i kupić :slight_smile:

(Xiao19) #6

grzesiek82

jesli masz prawie nowy BIOS to kupuj

zreszta i tak bym sama kupila na twoim miejscu WinXP

napewno obsluguje 200GB pisze to w INFO: SP2 - /potwierdza TO/

Zrob tak umow sie ze sprzedajacym ze jesli by byl jakis problem

wymienia ci na 160GB np. i to wszystko

chodz to malo prawdopodobne by niedzialalo, chodz cuda sie zdarzaja hihihi

(Kriss1999) #7

We wrzesniu mialem taki sam dylemat co zrobic jak sie okarze ze bios nie wykryje nowego dysku. Co sie okazalo, ze model plyty glównej sprzed 2 lat (mowa tu o ecs k7s5a) normalnie mi w biosie wykryl dysk. Jaja pojawily sie dopiero w windowsie. Windows xp bez sp1 ma klopoty z dyskami powyzej 137GB. Czyli podsumowujac jesli chcesz kupic dysk 200gb sciagnij sobie program ze strony producenta do robienia partycji bo ani fdiskiem ani partition magic 8 nie zrobisz poprawnej partycji. Ja bylem wtedy bardzo uparty. Zrobilem te partycje na sile PM8. windows widzial mi 151GB a to jest prawidlowy przelicznik dla dysk 160GB wiec sie ucieszylem. W momencie kiedy skopiowalem na dysk ponad 137GB (nie mialem sp1) wszystkie partycje sie splaszczyly.Moje wszystkie dane poszly w pizdu. Ciebie i wszystkich co chca kupic dysk co najmniej 160 gb przestrzegam zeby sie nie sfrajerowali tak jak ja. A w sklepie powiedzieli mi wszystko dopiero po zonku. ups ale sie rozpisalem:) dobra koncze narka

(Adi171717) #8

Co Ty tutaj piszesz... po prostu mogles miec ograniczenie na plycie glownej, wystarczylo przepiac zworke albo zrobic update BIOSU :?

A moze bad sectory, test na tronie http://www.disk-utility.com/hard-disk-b ... -test.html

Yhy... 9 giga to ja (i nie tylko ja) mam straty na 120 GB dysku, wiec Ty powinienes miec okolo 148 wedle tego przeliczenia :slight_smile:

(Dragonlnx) #9

winmax.jpg

(Tommaczo1) #10

A skąd pobrać ten program winMaximus ?

(Dragonlnx) #11

Można go chyba jedynie dostac w niezbędniku i kupić na allegro :smiley:

(Tommaczo1) #12

Jakbyś mógł to wżuc go tu jak juz uloaduje sz plik to potem dostaniesz adres do niego

(Dragonlnx) #13

Nie mam tego programu ... przypadkowo zobaczyłem na allegro ...

Świetna stronka :smiley: :smiley: :smiley: