Xp czy wykryje sam dysk 200 gb

mam juz jeden dysk 80 gb i hcce kupic drugi 200 gb do kieszeni. czy xp sam go wykryje czy bede cos musial ustawic.

To zależy od kilku rzeczy!

-Czy twoja płyta główna obsługuje owy dysk??

-Czy dysk jest na interfejsie SATA??

powinien wykryc, raczej XP ,

martw sie czy niebedziesz musial UPDATE BIOSU robic, chodz to tez niejest problem; teraz nawet gdy podczas wgrywania

BIOSU wylacza prad i tak jest mozliwosc wgrania go od poczatku.

Nowe plyty i Flashe zostawiaja dwa sektory starego BIOSU zeby mozna bylo zawsze cofnac nieudana procedure niezostaje jak kiedys to mialo miejsce nadpisanie nowego BIOSu calkowiecie w pamieci.

dysk jest an serial ata. jeden juz mam na ata. a plyta jest gigabyte 865 pe i robilem update biosu w lutym

To teraz wystarczy tylko przekonać się osobiście i kupić :slight_smile:

grzesiek82

jesli masz prawie nowy BIOS to kupuj

zreszta i tak bym sama kupila na twoim miejscu WinXP

napewno obsluguje 200GB pisze to w INFO: SP2 - /potwierdza TO/

Zrob tak umow sie ze sprzedajacym ze jesli by byl jakis problem

wymienia ci na 160GB np. i to wszystko

chodz to malo prawdopodobne by niedzialalo, chodz cuda sie zdarzaja hihihi

We wrzesniu mialem taki sam dylemat co zrobic jak sie okarze ze bios nie wykryje nowego dysku. Co sie okazalo, ze model plyty glównej sprzed 2 lat (mowa tu o ecs k7s5a) normalnie mi w biosie wykryl dysk. Jaja pojawily sie dopiero w windowsie. Windows xp bez sp1 ma klopoty z dyskami powyzej 137GB. Czyli podsumowujac jesli chcesz kupic dysk 200gb sciagnij sobie program ze strony producenta do robienia partycji bo ani fdiskiem ani partition magic 8 nie zrobisz poprawnej partycji. Ja bylem wtedy bardzo uparty. Zrobilem te partycje na sile PM8. windows widzial mi 151GB a to jest prawidlowy przelicznik dla dysk 160GB wiec sie ucieszylem. W momencie kiedy skopiowalem na dysk ponad 137GB (nie mialem sp1) wszystkie partycje sie splaszczyly.Moje wszystkie dane poszly w pizdu. Ciebie i wszystkich co chca kupic dysk co najmniej 160 gb przestrzegam zeby sie nie sfrajerowali tak jak ja. A w sklepie powiedzieli mi wszystko dopiero po zonku. ups ale sie rozpisalem:) dobra koncze narka

Co Ty tutaj piszesz… po prostu mogles miec ograniczenie na plycie glownej, wystarczylo przepiac zworke albo zrobic update BIOSU :?

A moze bad sectory, test na tronie http://www.disk-utility.com/hard-disk-b … -test.html

Yhy… 9 giga to ja (i nie tylko ja) mam straty na 120 GB dysku, wiec Ty powinienes miec okolo 148 wedle tego przeliczenia :slight_smile:

winmax.jpg

A skąd pobrać ten program winMaximus ?

Można go chyba jedynie dostac w niezbędniku i kupić na allegro :smiley:

Jakbyś mógł to wżuc go tu jak juz uloaduje sz plik to potem dostaniesz adres do niego

http://s5.yousendit.com/

Nie mam tego programu … przypadkowo zobaczyłem na allegro …

Świetna stronka :smiley: :smiley: :smiley: