XP długo ładująca się ikonka połączenia (internetu)

Witam,

Mam problem z długo ładująca się ikonką “połączeń lokalnych” z paska obok godziny. Po załadowaniu systemu, pulpitu trzeba czekać ze 2 minuty zanim się ona pojawi i będzie można się połączyć z internetem. Zauważyłem też, że mignie na chwilę ikonka “system może być zagrożony”, ta od wyłączonych aktualizacji automatycznych i po sekundzie znika. (aktualizacje są włączone, tzn. ma mnie powiadamiać o nowych i pytać o zgodę na instalacje).

Powyłączałem zbędne programy z autostartu i nic nie dało. Zauważyłem również, że w menedżerze urządzeń pojawiły się 2 pozycje z pytajnikami: m-system diskonchip 2000 i jakieś nieznane urządzenie. Nie jestem pewien czy to teraz wyskoczyło, czy wcześniej ale jest.

Załączam loga hjt na wszelki wypadek: http://www.wklej.org/hash/72415cb7101/

Problem wystąpił nagle, po prządkach jakie robiłem na kompie. Mianowice:

-Wyczyściłem pliki i naprawiłem rejestr używając cclenera. (przywróciłem rejestr nic nie dało).

  • zaktualizowałem avasta do najnowszej wersji,

  • zaktualizowałem system przez windows uptade. (Tutaj wystąpił problem, za pierwszym razem przerwało mi aktualizacje .net frameworka, za drugim razem zainstalowało).

Ciężko mi określić kiedy wystąpił problem, zn. po której z wyżej wymienionych czynności, ale prawdopodobnie po aktualizacji systemu.

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam.

Przede wszystkim tak nie może być. Podaj firmę i model płyty głównej lub firmę i model laptopa, jeśli to laptop?

To stacjonarny.

Płyta - screen z cpu-z: http://iv.pl/images/15046012991037432820.jpg

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … /#download

W zależności od systemu operacyjnego pobierz z tej strony najnowszy sterownik do Chipsetu oraz z pozycji Utilities sterowniki pn. ATK0110. Po rozpakowaniu archiwum, sterownik Chipset instalujesz (jako pierwszy!) tradycyjnie z ikonki AsusSetup.exe, natomiast sterownik ATK (też po rozpakowaniu) najlepiej spod Menadżera Urządzeń, wskazując “Nieznane urządzenie”, potem z menu “Aktualizuj sterownik” i wskazując miejsce zapisania folderu (32 lub 64 - zależnie od systemu) ze sterownikami do ATK.

Pytajniki lub wykrzykniki z Menadżera Urządzeń powinny zniknąć. Jeśli nie, zaktualizuj ponownie “ręcznie” system na witrynie Windows Update, pobierając polecane aktualizacje pilne oraz opcjonalne ale sprzętowe.

Zainstalowałem w/w sterowniki.

Intel Chipset Inf Update Program V9.1.1.1014 for Windows XP 32bit/XP 64bit/Vista 32bit/Vista 64bit Win7 32bit/64bit Version 9.1.1.1014

ATK0110 driver for WindowsXP/Vista/Win7 32&64-bit

Obydwa pliki nie są archiwami. Instalowane w takiej kolejności jak podałeś, z menadżera nie znalazło dla atk, więc zainstalowałem z .exe.

Nadal 2 pytajniki w tych samych miejscach. Zero poprawy, nadal dopóki nie pokaże się ikonka na kompie nic nie można prawie zrobić, nawet na właściwości Mój komputer trzeba czekać, do momentu jej pojawienia się.

Wyłącz Avasta i sprawdź czy będzie jakaś poprawa.

Kliknij prawym na ikonie na pasku -> Sterowanie osłonami Avast -> Wyłącz na stałe

Wyłączenie avasta nic nie pomogło.

Jest problem z instalacją aktualizacji net.frameworka, albo aktualizacja nie powodzi się, ale tak jak przed chwila została zainstalowana a mimo wszystko jest na liście jakoby zainstalowana nie była…