[XP] Dostęp do plików w uszkodzonym systemie - offline


(Berialsowa123) #1

Witam serdecznie, padł mi komputer w czasie burzy i szlag trafił jakieś pliki z sektora rozruchowego czy coś bo wywalało BSOD z hasłem umnoutable_boot_value czy jakoś tak, w każdym razie ani fixmbr, ani fixboot ani chkdsk nie pomogło. Tak też postanowiłem skopiować ważne dane (bardzo bardzo ważne) na pendrive lub cokolwiek i zrobić reinstall systemu.

I pytanie brzmi.. jak się dostać do tych plików? Próbowałem przez linuxa ale za nic nie chce zamontować partycji, również z opcją ''force'' nie chce się dogadać. Próbowałem również naprawić bieżącą instalację (tj instalka nakładkowa windows) ale również wywala błędy.

Dysk jest podzielony na 3 partycje, z czego na pierwszej jest system i te pliki (na pewno nie są zniszczone bo coś tam udało mi się podejrzeć) i dwie kolejne partycje. Dysk ma interfejs SATA.

Mam do dyspozycji płytkę z system windows xp sp3, kilka dystrybucji linuxa (ubuntu 8.10, kubuntu 7.10, jakiegoś puppy linuxa), płytkę hirons'a w wersji 9.8 o ile dobrze widzę podpis na płytce. Do tego laptop z którego właśnie piszę. Zastanawiałem się nad wgraniem windowsa na inną partycję i wtedy spokojnie bym wszystko skopiował ale poważnie nie chciałbym stracić tych danych. A opcja z kupnem kabla niestety odpada bo nie mam na to po prostu czasu.

Tak też zwracam się z wielką prośbą o pomoc.


(niezDarek) #2

z jakimi plikami w sektorze rozruchu jest problem ??

spróbuj tym:

http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie ... 0,624.html

spróbuj wgrać na inną partycję system, w linuksie w programie do partycjonowania wykrywa poprawnie tablicę partycji, znaczy się widnieje twoja partycja z ważnymi danymi ??


(Łukash) #3

Może powodem problemów są nie najnowsze dystrybucje ? ubuntu 8.10, kubuntu 7.10, jakiś puppy linux

Spróbuj może livecd SystemRescueCD ,

Można zbootować z usb.

http://www.sysresccd.org/Sysresccd-manu ... mmended.29