XP HE czy Vista

Witam wszystkich.

Co do wyboru systemu Windows Vista to polecam program od Microsoftu Windows Vista Upgrade Advisor, który po zainstalowaniu i uruchomieniu pokarze nam jaka Vista jest najbardziej odpowiednim systemem dla naszego komputera.

  1. Pobierz i zainstaluj Windows Vista Upgrade Advisor

  2. Uruchom program

  3. Kliknij Start Scan

  4. Po przeskanowaniu komputera kliknij See Details

  5. Na niebiesko Podświetli się jeden z 6 przycisków informujących i najlepszej wersji systemu Windows Vista dla Twojego PC

8ab19fb33c217517.png

A ja tam jak na razie zostaję przy XP’ku, ponieważ nie mogę na niego narzekać, działa jak powinien a po drugie nie ma sterowników do mojego Photosmarta i skanera i oczywiście na infolinii poinformowano mnie, że prace trwają, ale kiedy się zakończą i będą już dostępne to niestety nikt nie wie. Dlatego też lepiej się nie spieszyć aby nie mieć niespodzianki w postaci braku sterowników. Pozdrawiam.

Hey, tom_net jakiego masz Photosmarta? Do mojego instaluję te co do XPka (mam HP C3180). I wsio śmiga aż miło.

A co do systemiku, to nie można mieć dwóch OSów równolegle? Ja tak mam i jeśli coś mi nie chodzi na Viście to przesiadam się na pierwszą partycję. Może to niezbyt wygodne, ale pomoże przewegetować ten okres braku softu i driverów.

W sumie to nie mam tylko sterów do karty. A moze juz Ati wypuścił, nawet nie wiem.

Ja stawiam na inteligentne systemy dlatego wybrałbym vistę !!

Powiem TAK jeśli chodzi o Vistę…dodam także. że fajnie współpracuje z komunikacją z Pocket PC! !!

Ja bym kupił Win XP a potem zassał Windows Vista transformation pack.Bardzo podobnie zmieni się XP.

Zależy jaki masz komputer jak da sobie radę z Vista to kupuj Vistę.

Jak nie to Xp a na viste przyjdzie czas.

@Corin:

IHMO głupota… Ale to nie Vista, i wtedy zarżniesz XPka. Z takimi nakładkami to jak najdalej.

ps. zabójczy avatar :mrgreen:

Jak pisałem tamtego posta to nie wiedziałem co pisze. Kolega już mi wytłumaczył. A co to tematu : sam mam XP ale mam zamiar kupić Viste Home Premium. Tylko odstrasza mnie troszke to że trzeba do microsoftu dzwonić za każdym razem jak chcesz zrobić formata. Poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi i pomyśle.

PS.

THX anduril :smiley:

Hmmm… pierwszy raz słyszę, ja robiłem formata i nigdzie nie dzwoniłem. A tak przy okazji jak podejdzie ci vista to bierz, jeżeli chodzi o stabilność to według mnie lepsza od xp a nie tak jak inni twierdzą (mnie podeszła nawet ta zaplątana aktualizacja).

No właśnie. Ta aktualizacja jest dziwna, ale narazie nic nie będę wymieniał. Interfejs AERO jest w/g mnie świetny. Tylko czytałem na vista.dobreprogramy.pl że nawet jak się sterowniki instaluje to trzeba tą aktualizację robić. Da się to pominąć?

@EDIT

Vista mi ruszy.

Mam PDC E2180 2.0 @ 2.2

GeForce 8500 GT ( grzeje się na xp . A jak będzie na viście? )

HDD 40 GB :confused: (po co viście taki dysk? )